چهارشنبه 26 مهر 1396

زندگی‌نامه

اینجانب حسین نیازآذری فرزند حاج آقابزرگ نیاز آذری در اول شهریور سال1336 در روستای آری از دهستان فیروزجاه   واقع در بخش بندپی شرقی بابل در خانواده ای مذهبی و متوسط بدنیا آمدم. فرزند ارشد خانواده هستم. دوران ابتدایی را در زادگاهم و روستاهای خلیل کلا و فک  با سختی و مرارت آن زمان گذراندم. پدرم معلم سال اول ابتدایی من بود. علیرغم تنگناهای مالی و مشکلات  پدر بزرگوارم مرا برای ادامه تحصیل روانه شهر نمود .بدون شک محبت آن روز پدرم سرنوشت امروز من است .چرا که خیلی از بچه های منطقه ما بدلیل فقر و محرومیت و نبود امکانات ارتباطی ،آموزشی  و تنگناهای مالی ترک تحصیل میکردند و کمک کار خانواده خویش می شدند. اما پدر آینده نگرم با تحمل سختی ها شرایط تحصیل من و برادرانم را مهیا ساخت.
دوره  راهنمایی را در مدرسه کوروش کبیر و مقطع متوسطه را در دبیرستان دکتر معین  بابل گذراندم. در ایام تحصیل همزمان کار می  کردم  تا هزینه های تحصیلی ام  تامین شود .
در سال 57 پس از اتمام تحصیلات چون از خدمت سربازی  معاف بودم برای اشتغال به تهران رفتم  و مدت کوتاهی  در تهران سکونت داشتم . حضورم در تهران مصادف  با روزهای حساس نهضت اسلامی  مردم  ستم کشیده  به رهبری امام خمینی  رحمت الله بود و انقلاب اسلامی جریان زندگی ام را معنادار نمود .چون از یک خانواده مذهبی  بودم شرکت در برنامه های مذهبی و جلسات اعتقادی را فرصتی برای خودسازی واستحکام پایه های دینی دانسته ، همواره در این مسیر حضور داشتم.
 پس از پیروزی انقلاب  اسلامی به بابل برگشتم و در سال 1358 ازدواج نمودم . حاصل ازداوج من با دختر عمه ام یک پسر و سه دختر می باشد که همگی ازدواج نمودند. من اکنون پنج نوه دارم.
حضور در مهدیه تهران و شرکت در  راهپیمایی  علیه رژیم سفاک ستم شاهی  آغاز فعالیت سیاسی من بوده است و در سال 1358 همزمان با ایام تثبیت  انقلاب اسلامی  دور جدید فعالیت  سیاسی واجتماعی را به لطف انقلاب آغاز نمودم و با کمک چند نفر دوستان انقلابی و متعهد با تشکیل انجمن اسلامی در محله کتی غربی و تاسیس کتابخانه  گام کوچکی در تقویت مبانی فکری و فرهنگی  جوانان تشنه معارف اسلامی برداشتیم. در ادامه فعالیت های انقلابی با تشکیل بسیج مستضعفین  به عضویت بسیج محله امام زاده هفت تن در آمدم تا برای حفظ و حراست از دستاورد های انقلاب  سربازی وفادار باشم.
در21/6/1360و در سن 24سالگی  برای خدمت  جهت محرومیت زدایی وارد جهاد سازندگی شهرستان بابل شدم و در این ایام فصل جدیدی از زندگی ام رقم خورد. جهاد سازندگی عرصه محرومیت زدایی و کار وتلاش بود و من که طعم تلخ محرومیت را در رژیم منفور پهلوی چشیده بودم متاثر از آرمانهای ارزشمند انقلاب اسلامی ،  فرصت رامغتنم شمرده  عزم خویش را جزم نمودم تا در سیل خروشان خدمت به مردم انقلابی قطره ای ناچیز باشم.
جنگ تحمیلی  رژیم بعثی عراق علیه ایران و دفاع مقدس فصل مهمی از زندگی مرا تحت تاثیر قرار داده است  چرا مسولیت پشتیبانی از دفاع مقدس وظیفه جهاد سازندگی بود و ضررورت داشت  تا این وظیفه مهم را چه از لحاظ فردی و چه از لحاظ سازمانی به  درستی  انجام دهم. شرکت درجبهه و مناطق جنگی و تامین نیاز رزمندگان  رسالت خطیری بود در آن برهه بر دوش فرزندان معنوی امام قرار داشت و نگارنده نیز توفیق همسنگری با شهدا و رزمندگان را یافت.
دفاع مقدس موجب شد کلیه  اعضای خانواده من اعم از پدر ،برادران و بستگان همچون سایر امت حزب الله  احساس وظیفه نمایند و در مقابل دشمن تا حد جان ایستادگی نمایند. و در این راه چهار نفر از جوانان برومند نیاز آذری به درجه رفیع شهادت رسیدند. که دو برادر عزیزم  بنام رمضان و اسرافیل همراه  دو پسر عمو ی بزرگوارم شهیدان احمد و بهزاد خون نگاران دفاع مقدس شدند.
بعد از دفاع مقدس با ادامه تحصیل در رشته مدیریت دولتی  دارای دانشنامه   فوق لیسانس شدم. و همچنین در سنگرهای مختلف ادرای واجرایی در سه وزارت خانه جهاد سازندگی ،کشور و نیرو در سطوح مختلف شهرستانی تا ملی  خدمتگزاز مردم مومن و شریف بوده و هستم واز خداوند متعال خواستار تداوم خدمت گزاری  بی منت و راستین  می باشم.
اکنون که 54 بهار از خدا عمر گرفتم  هرگونه توفیق را در رضای خدای سبحان ،دعای خیر پدر و مادر و طی طریق در مسیر اهلبیت عصمت و طهارت می دانم  و قطعا ادامه زندگی من بر همین مسیر استوار خواهد بود.
پدر و مادربزرگوارم ، بزرگترین سرمایه معنوی تمام  دوران زندگی من هستند و همواره از آنها درس معنویت واخلاق آموختم .آنها برای من و بردارانم سختی و  زحمات بیشمار کشیده اند و حفظ عزت و احترامشان مهمترین اولویت زندگی من هست وخواهد بود.
در زندگی همواره بر معنویت ، تبعیت از علما و بزرگان به ویژه مقام معظم رهبری ،احترام به والدین ،انجام فرائض دینی حفظ حقوق دیگران ، محبت به همنوعان ،مردم داری ، تاکید داشته و بر این روش نیز  اصرار دارم.

Portal Administration 0.0390625 ITShomal.com