جمعه 31 شهريور 1396

خبر نگاران می توانند جریان ساز توسعه باشند

حسین نیازآذری فرماندار اسبق بابل گفت خبرنگاران به عنوان چشم بینای جامعه  می‌توانند با رصد دقیق تحولات مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جریان ساز توسعه باشند.
وقتی یک مسئله ملی چون انتخابات پیش می‌آید رسالت خبرنگاران در تبیین و تنویر افکار عمومی بسیار حساس و حیاتی می‌باشد. چرا که خبرنگاران می‌توانند با هدایت درست جامعه و مطرح نمودن شاخص‌های اثر گذار و توجیه مردم راه شناخت درست مردم را هموار نمایند.

حسین نیازآذری فرماندار اسبق بابل در هم اندیشی فعالان رسانه گروهی  افزود خبرنگاران   قابلیت نقش آفرینی و تحرک بخشی تحولات را دارا هستند و می توانند واسط بین مردم و حاکمیت می باشند. وقتی یک مسئله ملی چون انتخابات پیش می آید  رسالت خبرنگاران در تبیین و تنویر افکار عمومی  بسیار حساس و حیاتی می باشد چرا که خبرنگاران می توانند با هدایت درست جامعه و مطرح نمودن شاخص های اثر گذار و توجیه مردم راه شناخت درست مردم را هموار نمایند
 وی در ادامه خاطرنشان ساخت  نگاه مطبوعات  به مباحث توسعه باید عمیق و تحلیلی باشد و هر زمان یک پدیده خاص سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه اتفاق می افتد یا در شرف وقوع است  نگاه مردم و مسئولان به مطبوعات است.
نیازآذری گفت با توجه سرعت تغیرات و تحولات در عرصه های ملی و بین المللی ضرورت دارد همه ما به دانش و تکنولوژی روز مسلط باشیم تا بتوانیم حضور و نقش اساسی در تحولات منطقه ای داشته باشیم.
مدیر عامل سابق آب و فاضلاب تهران بزرگ ابراز امیدواری  کرد مجوعه فعالیت های رسانه ای اعم از مدیریت رسانه، تحریریه، نظام توزیع، خبرنگاری، گزارشگری و سایر فعالیت های رسانه واقعاً جز امور سخت و پر مشقت است و جا دارد " نظام جامع رسانه" که در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است هر چه زود تر تصویب شود.
نیازآذری همچنین گفت بنده به واسطه اینکه 28 سال در مشاغل مدیریتی بودم همواره با اصحاب رسانه در ارتباط بودم و امیدوارم در ادامه هم بتوانم رابطه خوبی با رسانه های گروهی داشته باشم.

 این فعال سیاسی اشاره کرد  شهرستان بابل علیرغم داشتن شاخص های مختلف  اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و بخصوص ویژگی های علمی و فرهنگی در بخش رسانه های مکتوب و مجازی رشد نکرده و بابل حتما باید یک روزنامه داشته باشد در صورتی که هم اکنون خاستگاه  دو- سه هفته نامه از این شهرستان می باشد. در بخش رسانه های مجازی هم وضع خوبی نداریم.
.
نیاز آذری در بخش دیگری از سخنانش گفت این روز ها که برای مشورت با اقشار مختلف مردم برای یک امر ملی  در چنین جلساتی  حضور پیدا می کنم شاهد مشکلات، مطالبات، چالش ها وظرفیت هایی هستم که اگر خوب مدیریت شوند می توانیم بابل بزرگ را از بن بست توسعه خارج نمایم و این شهرستان بزرگ را در مسیر توسعه قرار دهیم.Portal Administration 6.298828E-02 ITShomal.com