شنبه 01 مهر 1396

راه توسعه کشور توجه به برنامه های زیربنایی وانجام پروژه های بزرگ است.

قائم مقام  سابق آب و فاضلاب استان تهران در جمع خبر نگاران رسانه های گروهی : شهرستان بابل یکی از مهمترین شهرهای شمال ایران است که دارای پیشینه مذهبی، تاریخی، سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی ، تجاری  گران سنگی می باشد  که  فرصت ها و ظرفیت های قابل توجهی برای پیشرفت و توسعه دارد.

حسین نیازآذری فرماندار سابق شهرستان بابل  گفت به عنوان  یک کارشناس ارشد مدیریت و برنامه ریزی صریحا اعلام می دارم شهرستان بزرگ بابل به دلیل برخورداری از ظرفیت های فراوان مادی و معنوی شایسته  اولی منطقه شمال را در تمامی زمینه ها دارد و باید تلاش کرد به این جایگاه برسیم.
 قائم مقام  سابق آب و فاضلاب استان تهران که در جمع خبر نگاران رسانه های گروهی سخن می گفت افزود شهرستان بابل یکی از مهمترین شهرهای شمال ایران است که دارای پیشینه مذهبی، تاریخی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ،تجاری  گران سنگی می باشد که  فرصت ها و ظرفیت های قابل توجهی برای پیشرفت و توسعه دارد و وقتی به شاخص های  مربوط  به توسعه در این شهرستان نگاه می کنیم در می یابیم این شهرستان با برخی استانهای کوچک  برابری می کند لذا جا دارد از تمامی ظرفیت های ملی و منطقه ای برای رهیافت به توسعه پایدار استفاده کنیم.
جهاد گر سالهای دفاع مقدس  گفت شهرستان بابل در کنار فرصت ها با چالش ها و تهدیدات بزرگی نیز مواجه می باشد،  وی بیکاری، چالشهای زیست محیطی، معضلات شدید فرهنگی و اجتماعی، فقدان زیرساخت های توسعه، ورشکستگی مراکز تجاری، تولیدی و صنعتی و ناامیدی جوانان به آینده را از اهم معضلات این شهرستان برشمرد.
 نیازآذری  در پاسخ به سوالی  درباره راهکار های توسعه بابل افزود جا دارد با انجام مطالعات آمایش سرزمینی و تدوین سند چشم انداز بابل 1404، خود را برای احراز رتبه اول  شاخص های علمی و فناوری، فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، صنعتی، گردشگری، کشاورزی، ترانزیت کالا و خدمات، تولیدی، تجاری، درمانی، ورزشی و سایر بخش های توسعه  در منطقه شمال کشور مهیا نمائیم.
 مدیر عامل سابق آب و فاضلاب  تهران بزرگ در ادامه  خاطر نشان ساخت شهرستان بابل  برای برون رفت از وضعيت موجود بدون نگاه ملی پیشرفت نخواهد کرد و زمانی بابل و دیگر شهرهای مازندران پیشرفت خواهند کرد که اولا سند ملی توسعه استان مازندران اجرایی شود و یک همگرایی  مبتنی بر توسعه متوازن در استان شکل بگیرد و در کنار آن با برنامه ریزی منطقه ای به توسعه بابل هم اندیشید.
 این فعال سیاسی –اجتماعی که برای مشارکت در یک امر ملی آماده می شود راهبرد خاص  خود در این عرصه خطیر را خدمت بی منت به مردم و جامعه با برادری، عقلانیت، شایسته سالاری، کلان نگری، عملگرایی مبتنی بر فرهنگ جهادی، برنامه محوری، تخصص گرایی، اخلاق گرایی، نشاط اجتماعی ،همگرایی و انسجام مردم و مسئولان اعلام کرد.
حسین نیازآذری در پایان  نشست خود با خبر نگاران  با اشاره به تجربه  مدیریتی 28 ساله خود  در ابعاد مختلف سیاست گذاری و برنامه ریزی، نظارتی و اجرایی  تاکید کرد راه توسعه کشور ما توجه به برنامه های زیربنایی و انجام پروژه های بزرگ است.
شایان ذکر در این نشست خبرنگاران با نقد  برخی سیاست ها و عملکرد ها خواستار محرومیت زدایی در استان مازندران شدند.


Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com