جمعه 31 شهريور 1396

تریبون فرهنگ در جامعه را با حضور فعال بانوان شهرستان بابل گسترش خواهیم داد!

یکی از مهمترین عرصه‌هایی که زنان می‌توانند همدوش مردان فعالیت نمایند، عرصه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی و علی‌الخصوص انتخابات است. چرا که نقش زنان یک نقش تعیین‌کننده است. بنابراین بر همه زنان مسلمان ایران‌زمین فرض است که بطور فعال در انتخابات شرکت کنند

 

چرا در شرایط بدر و خیبر هستیم؟
رهبر انقلاب در دیدار مردم قم با ایشان، شرایط امروز کشورمان را اینچنین توصیف کردند: «یک روز در صدر اسلام، دشمنان به نظرشان رسید که با شعب ابی‌طالب و محاصره اقتصادی مسلمان‌ها، آنها را از پا بیندازند؛ اما نتوانستند. این روسیاه‌های بدمحاسبه‌گر خیال می‌کنند ما امروز در شرایط شعب ابی‌طالبیم. اینجور نیست. ما امروز در شرایط شعب ابی‌طالب نیستیم؛ ما در شرائط بدر و خیبریم.»


...................


مادر شهیدان نیازآذری در مراسم دیدار بانوان شهرستان بابل با حاج‌حسین نیازآذری

 

امروز اول اسفندماه، گردهمایی بزرگ دختران و زنان جوان شهرستان بابل از بندپی غربی و شرقی گرفته تا مناطق مرکزی در دفتر انتخاباتی حاج حسین نیازآذری برگزار شد. این گردهمایی با حضور جمع فراوانی از فرهنگیان عزیز، چند تن از جامعه پزشکان و پرستاران و دانشجویان گرامی، آینده‌سازان شهر، و زنان خانه‌دار و فداکاری که به تعبیر حاج حسین نیازآذری توانمندان صحنه‌ساز و محرک اصلی حرکت‌های سیاسی هستند و قشر پرتوان دختران ورزشکار برگزار شد.
بعد از خواندن دسته‌جمعی دعای پرشور فرج، و تلاوت آیاتی از قرآن، سرود جمهوری اسلامی ایران در فضایی مملو از شوق خوانده شد. پس از آن، مسئول ستاد بانوان، سرکار خانم گوهر پورعباسعلی، ضمن خیر مقدم به حاضران که بیش از ۲۵۰ نفر بودند، در جهت معرفی این کاندیدای گرامی و بیان سابقه فعالیت‌های وی از دهه شصت تا به حال، از اهداف و فعالیت‌های ستاد بانوان گفتند و آنقدر فضا را پر از شور کرده بودند که میان کلام، این تکبیر جمع بود که به فضا گرمای دیگری می‌بخشید.

«با توجه به نقش والای زن در اجتماع و اینکه اسلام هیچ منع و محدودیتی را جهت حضور مثبت و سازنده این نیروی تاثیرگذار قائل نشده است، یکی از مهمترین عرصه‌هایی که زنان می‌توانند همدوش مردان فعالیت نمایند، عرصه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی و علی‌الخصوص انتخابات است. چرا که نقش زنان یک نقش تعیین‌کننده است. بنابراین بر همه زنان مسلمان ایران‌زمین فرض است که بطور فعال در انتخابات شرکت کنند». اینها گزیده‌ای از سخنان حاج حسین نیازآذری بود.
حاج حسین همچنین افزود: «افراد معیار نیستند. جمهوری اسلامی ایران و جایگاه رفیع ولی فقیه معیار است. این را باید در کشور سرلوحه قرار داد و به عنوان فرهنگ غنی و دینی و انقلابی ترویج داد. انتخابات نباید رها بشود. انتخابات نیاز به مدیریت دارد. الحمدلله همه شرایط برای برگزاری یک انتخابات باشکوه فراهم است. ان‌شاءالله با کمک شما عزیزان انتخابات بی‌نظیری را شاهد خواهیم بود. ما می‌خواهیم با تجدید میثاق با آرمان‌های بلند مقام معظم رهبری، انتخابات بی‌سابقه‌ای برگزار کنیم. برخلاف بعضی‌ها ما می‌خواهیم اخلاق را در جامعه ترویج دهیم. که رسول اکرم فرمودند: إنی بعثت لمکارم الأخلاق، من مبعوث شدم تا مکارم اخلاق را در جامعه ترویج کنم.

 

پرسش و پاسخ
بااینکه جمعیت در راهروی دفتر انتخاباتی موج می‌زد، و تعداد زیادی از جمعیتی که تازه به دفتر اضافه شده بودند و سر پا ایستاده بودند و ساعتی را در این گردهمایی پشت‌سر گذاشته بودند، در انتها از آن‌جایی‌که که بسیاری از زنان در جمع، به دنبال صحبت مستقیم و رودررو با حاج حسین بودند، به صحبت و بیان پرسش پرداختند. حاج حسین نیازآذری هم بر اساس اهداف بلندی که برای آینده مردم شهرستانش طراحی کرده است، به پاسخ تک‌تک سوال‌ها پرداخت.

 

 

در زیر به ذکر یکی از پرسش و پاسخ‌ها می‌پردازیم: یکی از دختران در جمع از حاج‌حسین پرسید: برای زنان سرپرست خانوار و دختران بدسرپرست چه تصمیماتی دارید؟ حاج‌حسین ضمن برگزاری کمیته‌ی بانوان در شهرستان که بطور مستقیم بتوانند با مشکلات ریز این قشر از جامعه مواجه باشند، افزود: تمام تلاشم را در جهت بازاریابی و مشاغل مستقل برای این بانوان ایفا می‌کنم. همه‌ی ما می‌دانیم اگر زنی قادر به تأمین معاش خود یا خانواده تحت سرپرستی خویش از راه مشروع و قانونی نباشد احتمال زیادی دارد كه به سمت كارهای نامشروع و غیرقانونی كشیده شود. به این نكته باید اذعان كرد كه متأسفانه فرصت‌های شغلی مناسب برای زنان وجود ندارد و امكانات اقتصادی به طور عمده در دست مردان است. زنی كه به علت از دست دادن همسر، طلاق یا ترك شدن نیاز به كار دارد با توجه به آنكه عموماً از تحصیلات یا تخصص، هم برخوردار نیست و در تأمین معاش خویش با مشكل روبه رو می شود و سازمان‌های مسئول هم به عوض آنكه به فكر آموختن حرفه به این زنان یا یافتن كار مناسب برای او باشند تنها به دادن مستمری ناچیزی به او اكتفا می‌كنند.

در زندگی سختی‌هایی وجود دارد که قول می‌دهم با تکیه بر حول و قوه‌ی الهی قدم برداریم و با اجرای برنامه‌هایی چون اشتغال‌زایی و توانمندسازی شهرستان خود، ریشه محرومیت را بخشکانیم.

 


Portal Administration 7.592773E-02 ITShomal.com