شنبه 01 مهر 1396

فقط به مردم بابل فکر نکنید؛ به ملت ایران فکر کنید!

با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را پاک کرد. نماینده، نباید برای خودش کیسه دوخته باشد. خانواده نیازآذری امتحانشان را خوب پس داده‌اند و ان‌شاءالله همیشه همینطور بمانند.

 

 

همایش بزرگ گفتمان انقلاب اسلامی با حضور دکتر احمد توکلی
 «وطن یعنی چه آباد و چه ویران؛ وطن یعنی همین جا، یعنی ایران». سرود آشنایی که فضای سرد و زمستانی همایش بزرگ گفتمان انقلاب اسلامی در شهرستان بابل را با شور و شکوهش گرم می‌کرد، در حال پخش بود. امشب مردم بابل به همراه کاندیدای توانمند و ولایی‌شان حسین نیازآذری، میزبان یکی از افتخارات استان مازندران بودند؛ احمد توکلی، نماینده مردم تهران و رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، مهمان ستاد انتخاباتی حسین نیازآذری بود.
ساعت‌ها قبل از آمدن احمد توکلی، مردم بابل در هوای سرد زمستانی منتظر دیدار با مهمانشان بودند. «وطن یعنی گذشته، حال، فردا/ تمام سهم یک ملت ز دنیا/ وطن یعنی محبت، مهربانی/ نثار هر که دانی و ندانی» همزمان با پخش سرود، به این فکر می‌کردم که این همه عزت، افتخار و غرور و وطن‌دوستی را کدام قلم و خبرنگاری می‌تواند ثبت کند.
بالأخره انتظار به سر آمد و این صدای صلوات بود که مهمان محترم شهرستان را از میان جمعیت ۳۰۰۰ نفری همایش عبور می‌داد. پس از قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و شعرخوانی یکی از شاعران برجسته، در ادامه حاج حسین نیازآذری میزبان این همایش، در سخنان کوتاهی ضمن خیر مقدم به دکتر احمد توکلی گفتند: دکتر توکلی مهمان مردم بابل است، نه حسین نیازآذری.
کاندیدای محترم نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر و تقدیر از مردمی که از زمان دفاع مقدس، 1۷۰۰ شهید گلگون‌کفن را تقدیم کشور کرده بودند و اکنون نیز با حضور همیشه در صحنه‌شان باعث سربلندی و افتخار همیشه استان بوده‌اند، به معرفی کوتاهی از دکتر احمد توکلی پرداخت و گفت: این افتخار ماست که با همیاری شما مردم، توانسته‌ایم در اولین روز از آغاز انتخابات، این همایش بسیار ارزشمند را برگزار کنیم.
حسین نیازآذری حضور امشب مردم در همایش بزرگ گفتمان انقلاب اسلامی را برگ زرینی در تاریخ ملت دانست و خطاب به دکتر توکلی افزود: ما همه آماده هستیم که انتخاباتی با کردار و گفتار درست و اخلاقی ارائه دهیم. ما همه آماده هستیم تا از فرمایشات حضرتعالی در این راه بهره‌مند شویم.

 


از آقای نیازآذری بخواهید هوای ایران را داشته باشد
احمد توکلی با ذکر صلوات مردم مهمان‌نواز بابل به روی سن بدرقه شد و یادی از امام بزرگوار کرد و افزود: چرا امام فرمود «مجلس در رأس امور قرار دارد»؟ چون مجلس محل وضع همه قوانین است. پس همه باید طبق قانون عمل کنیم. در وظایف مجلس دو کار عمده وجود دارد؛ اول قانونگذاری و دوم نظارت بر اجرا.
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از مطالبات و انتظارات مردم، کار نماینده نیست. من زمانی که کاندیدای مردم بهشهر شده بودم، گفتم من نه لوله‌کشی می‌کنم، نه مدرسه می‌سازم. یک نماینده باید بداند که نباید بدهکار کسی بشود. اگر نماینده‌ای پشتش راست باشد و خودش را مدیون کسی نکند و خود را وامدار کسی نداند، می‌تواند قانون خوبی وضع کند. بابل نیز با رعایت همین شرط می‌تواند پیشرفت کند. اما اگر نماینده مردم برای امور جزیی که وظیفه شورای شهر، شهرداری و بعضا ادارات است، مدام به این اتاق و آن اتاق برود، دیگر نماینده موفقی نخواهد شد. شما باید از آقای نیازآذری بخواهید که هوای ایران را داشته باشد. اگر هوای ایران را داشت، هوای بابل را نیز مطمئنا خواهد داشت. ولی اگر دنبال بابل برود، نمی‌تواند کار بزرگی انجام دهد. در همین مجلس کسانی هستند که خودشان را بدهکار کرده‌اند. اگر نماینده‌ای شجاع باشد و ملی نگاه کند، مطمئن باشید وزرا هم از او حساب می‌برند. آقای نیازآذری فرماندار سابق بابل بوده‌اند و انصافا خوب فعالیت کرده‌اند. مطمئنا ایشان می‌تواند مصالح بابل را هم در سایه مصالح ایران در نظر بگیرد.

 


سرودی که غرور توکلی را نیز برانگیخت
احمد توکلی گفت: در بخشی از سرودی که پخش شده بود، گفته می‌شد: «وطن یعنی محبت مهربانی/ نثار هر که دانی و ندانی». یعنی هم شماهایی که می‌شناسد و هم کسانی که نمی‌شناسد را هموطن خودش بداند.


دارایی زیرزمینی را تبدیل به دارایی روی زمین کنیم
نماینده مردم بهشهر و تهران در دوره‌های مختلف مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: متأسفانه اقتصاد کشور به نفت متکی است و اقتصاد نفتی ذاتا تورم‌زاست. ما باید دارایی زیرزمینی را تبدیل به دارایی روی زمین کنیم. در این صورت است که جوان‌ها مشغول به کار خواهند شد. اقتصاد نفتی اگر به پول تبدیل نشود، منجر به اوضاع امروز ما می‌شود. در دوره جنگ به ازای هر ایرانی ۶۰۴ دلار درآمد ارزی وجود داشت. در دوره سازندگی ۳۶۴ دلار و در دوره اصلاحات ۲۸۰ دلار و در دوره آقای احمدی‌نژاد ۸۲۴ دلار؛ پس چرا به اندازه زحمتی که کشیده می‌شود، شرایط آنچه که ما انتظار داریم نیست؟ چون اکثر نمایندگان مجلس، به شبکه نفت وصل شده‌اند تا سهم‌شان را در این حوزه زیاد کنند.
دکتر احمد توکلی در همایش بزرگ گفتمان انقلاب اسلامی که در ستاد انتخاباتی حاج حسین نیازآذری برگزار شده بود گفت: نامه‌ای به آقای احمدی‌نژاد نوشته بودم که هیچ دولتی نمی‌تواند هفت میلیون نامه را جواب بدهد؛ اما هر دولتی می‌تواند کاری کند که در هر سری از برنامه‌ها، تعدادی از این نامه‌ها خنثی شود تا بالاخره به جایی برسیم که حاجتی نماند.
وی همچنین گفت: ما باید از حسین نیازآذری بخواهیم که قانون درست را تصویب کند؛ و وقتی قانون را می‌خواهد بنویسد، بابل را هم کنارش ببیند؛ همانطور که شهرهای دیگر کشور را می‌بیند.

 


با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را پاک کرد/ خانواده نیازآذری امتحان خود را پس داده است
دکتر احمد توکلی در ادامه خطاب به مردم شهرستان بابل گفت: باید بر فعالیت‌های نماینده‌تان حساس باشید و نظارت کنید. بدانید با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه را پاک کرد. نماینده، نباید برای خودش کیسه دوخته باشد. خانواده نیازآذری امتحانشان را خوب پس داده‌اند و ان‌شاءالله همیشه همینطور بمانند.


دعا به جان شورای نگهبان برای رد صلاحیت ۳۵ نماینده
رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد شورای نگهبان در انتخابات مجلس نهم گفت: انصافا شورای نگهبان خوب کار می‌کند. باید دعا کنیم به جان‌شان که ۳۵ نماینده را رد صلاحیت کرده‌اند. خوب کرده‌اند. دستشان درد نکند. مردم عزیز! چشم از ما برندارید. اگر دیدید عروسی گرفتن، سفر رفتن، و جواب دادن‌هایمان تغییر کرد، تحقیق و بازخواست‌مان کنید. مجلس باید مجلسی باشد که خودش را قابل مؤاخذه بداند.
احمد توکلی همچنین ادامه داد: فساد، عدالت اجتماعی را له و لورده می‌کند. نمی‌گذارد منابع به طور صحیح تقسیم شود. به محض اینکه فساد بیاید، کارآیی و بهره‌وری از بین می‌رود. در این صورت من و شما فقیرتر می‌شویم. منابعی که در کشور در اختیار داریم رشد نمی‌کند.

 

 

 

رأی‌تان را نفروشید، تا نماینده رأی‌ش را نفروشد
اگر نماینده‌ها درست بشوند، نمی‌توانند قانون‌شکنی کنند، نمی‌توانند مردم‌فریبی کنند. درباره رأی به نماینده‌ها اشتباه نکنید تا نماینده هم در رأی به وزرا اشتباه نکند و رأی خودش را به وزرا نفروشد. در انتخاب‌تان به فکر نیرو یا حزب خاص نباشید، به فکر ملت ایران باشید.
در پایان دکتر توکلی خطاب به شمار زیادی از مردم شهرستان بابل که سر پا ایستاده بودند گفت: مبارکتان باشد این مشارکت! و در ادامه افزود: من با فرض اینکه حسین نیازآذری ان‌شاءالله نماینده نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی خواهد شد، دست همکاری با او داده‌ام تا بتوانیم در خدمت مبارزه با فساد در کشور همقدم باشیم. ان‌شاءالله.


Portal Administration 5.078125E-02 ITShomal.com