جمعه 31 شهريور 1396

نشست منتخبين نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در استانداري

نياز آذري با اشاره به طرح مهر ماندگار و جديت دولت براي تكميل پروژه هاي ناتمام كشور، بيان داشت:نشست هاي مشترك مديران و نمايندگان براي پي گيري پروژه هاي نيمه تمام استان برگزار شود +تصاوير

نمايندگان استان با همدلي كارهاي بزرگي مي توانند انجام دهند

نماينده مقام معظم رهبري در استان گفت: تبعيت از امامت و ولايت روش مديريتي و محور وحدت در نظام اسلامي ست.

به گزارش روابط عمومي استانداري، آيت الله طبرسي، نماينده ولي فقيه در مازندران و امام جمعه ساري در نشست با منتخبين نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي كه در استانداري برگزار شد، بيان داشت: پذيرفتن مسووليت در نظام اسلامي كار بسيار سخت و مهمي ست.

وي با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات 12 اسفند 1390، اذعان داشت: براي صيانت از اين امانت الهي كه در اختيار شما قرار گرفت برنامه داشته باشيد تا هم گره گشاي كار مردم بوده و هم باقيات الصالحاتي از خود بجا بگذاريد.

آيت الله طبرسي با اشاره به اينكه تبعيت از امامت و ولايت روش مديريتي و محور وحدت در نظام اسلامي ست، افزود: نمايندگان استان مي توانند با اتحاد و هم دلي كارهاي بزرگ و ماندگاري براي مازندران انجام دهند.

وي از منتخبين مردم خواست تا حضوري جدي و فعال در تصميم گيري هاي مجلس شوراي اسلامي داشته باشند و تصريح كرد: عمده وظيفه شما دقت در تصويب قوانين و در نظر گرفتن صلاح كشور و مردم در تنظيم اين قانون هاست.

نماينده مقام معظم رهبري در استان ادامه داد: البته در كنار كارهاي ملي و وظايف قانون گذاري، همه توان خود را در جهت رفع مشكلات استان به كار گيريد.

امام جمعه ساري توسعه كشاورزي، ايجاد صنايع وابسته به كشاورزي، گسترش راه هاي مواصلاتي، ايجاد اشتغال پايدار و... را مهم ترين اولويت هاي استان دانست و خاطرنشان ساخت: نمايندگان مردم مي بايست با پرهيز از بخشي نگري، از ظرفيت هاي همه مناطق استان براي پيشرفت و تعالي مازندران بهره گيرند.

آيت الله طبرسي، استاندار مازندران را انساني كاربلد، دلسوز، خوش سابقه و پي گير خطاب كرد و گفت: نمايندگان مردم با همدلي و تعامل با مجموعه مديريت اجرايي استان، مسير رو به رشد توسعه مازندران را دنبال كنند.

برنامه پنجم توسعه، ظرفيت خوبي براي رشد مازندران دارد

استاندار مازندران نيز در ابتداي اين جلسه رفع موانع و مشكلات استان را دغدغه مشترك منتخبين مردم و مديران دانست و اذعان داشت: خوشبختانه مجموعه منتخبين مردم مازندران براي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي به لحاظ نوع مسووليت هاي گذشته شان، با توانمندي ها و در عين حال نيازهاي استان آشنايي مناسبي دارند.

طاهايي با اشاره به ظرفيت هاي فراوان مازندران در بخش هاي مختلف، تاكيد كرد: قانون برنامه پنجم توسعه كشور ظرفيت خوبي براي رفع كاستي ها و مشكلات استان دارد كه نمايندگان با نقش آفريني ويژه خود مي توانند مازندران را به جايگاه واقعي خود برسانند.

وي با اشاره به برگزاري 24 ملاقات عمومي مديران استان در شهرستان ها، تصريح كرد: در اين ملاقات ها بيش از 25 هزار نفر از مردم استان با مديران ديدار كردند كه عمده مشكلات مطروحه از جانب مردم موضوع بيكاري جوانان بود.

استاندار مازندران تصريح كرد: براي رفع اين گونه مشكلات و در عين حال پي گيري اقدامات خوبي كه در استان آغاز شده ، بيش از پيش نيازمند هم دلي و هم افزايي در استان هستيم.

طاهايي در ادامه از منتخبين مردم استان خواست تا در نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، خلا عدم حضور نمايندگان مازندران در كميسيون كشاورزي را پر كرده و با حضور فعال خود در اين كميسيون مشكلات بخش كشاورزي استان را پي گيري نمايند.

وي هم چنين بر برگزاري فصلي نشست مشترك مجمع نمايندگان استان با برخي وزرا و مسوولان كشوري را يكي از راه كارهاي مناسب بررسي موضوعات استان دانست.

انتظار مردم از نمايندگان در واقع انتظار از حاكميت است

در ادامه اين جلسه عبدالوحيد فياضي، منتخب مردم نور و محمودآباد در نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ضمن تقدير از مجريان انتخابات در استان، اذعان داشت: مردم از منتخبين خود انتظارات به حقي دارند كه در واقع انتظارشان از حاكميت است.

وي با اشاره به اينكه كشور ما نيازمند وحدت و عقلانيت است، افزود: امروز محور حركت همه ما اطاعت از ولايت و پس از آن برنامه محوري است.

فياضي حركت با برنامه را تضمين كننده توسعه استان و ايجاد همدلي دانست و تصريح كرد: بايد هم داستان بشويم تا همدلي ايجاد شود.

وي موضوع زباله و كشاورزي را از جمله پي گيري هاي محوري استان ذكر كرد و بيان داشت: ما منتخبين مردم با همه توان خود و دركنار مديريت اجرايي استان در مسير توسعه و تعالي مازندران گام بر خواهيم داشت.

تكميل پروژه هاي نيمه تمام استان دنبال شود

در ادامه جلسه حسين نياز آذري، منتخب مردم بابل در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: خوشبختانه منتخبين مردم استان در دوره نهم از بدنه اجرايي كشور و داراي سوابق درخشان خدمتي هستند و آشنايي كافي با مشكلات دارند.

وي پيشنهاد كرد كارگروهي در استان براي حمايت از توليدات ملي تشكيل گردد تا منويات مقام معظم رهبري با جديت دنبال شود.

نياز آذري با اشاره به طرح مهر ماندگار و جديت دولت براي تكميل پروژه هاي ناتمام كشور، بيان داشت: پس از تشكيل مجلس نهم، نشست هاي مشترك مديران و نمايندگان براي پي گيري پروژه هاي نيمه تمام استان برگزار شود.

Portal Administration 3.515625E-02 ITShomal.com