شنبه 01 مهر 1396

اقتدار نماینده مجلس در عزل و نصب مدیران نیست

منتخب مردم بابل در مجلس نهم گفت: اقتدار نماینده مجلس ورود در عزل و نصب مدیران نیست بلکه در خدمت بی‌منت به مردم است ، تمرکز همه اقشار جامعه باید به سمت سازندگی و پیشرفت کشور باشد و نباید انرژی افکار عمومی صرف مباحث حاشیه‌ایی شود.
حسین نیازآذری در دیدار جمعی از فرهنگیان این شهرستان با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی اظهار داشت: تمرکز همه اقشار جامعه باید به سمت سازندگی و پیشرفت کشور باشد و نباید انرژی افکار عمومی صرف مباحث حاشیه‌ایی شود.

وی نقش فرهنگیان را در سازندگی کشور، زیربنایی برشمرد و افزود: اهتمام نظام تعلیم و تربیت گامی اساسی برای پیشرفت ایران اسلامی است.

نیازآذری با تشریح کار کرد مجلس شورای اسلامی درحوزه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون، ابراز امیدواری کرد مجلس نهم در اجرای دو وظیفه اصلی خود جدی‌ترو به صورت کارشناسی عمل کند.

منتخب مردم بابل در مجلس نهم با اشاره به اینکه ظرفیت بالایی در دستگاه تعلیم و تربیت و سایر بخش‌های علمی و اجرایی منطقه برای اخذ مشاوره وجود دارد، افزود: کارگروهی در دفتر خود تشکیل داده تا نظرات و دیدگاه‌های نخبگان، صاحب‌نظران، دانشگاهیان، فرهنگیان و فعالان عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را برای تدوین قوانین و پیگیری مسائل مرتبط با توسعه شهرستان دریافت کنم.

نیاز‌آذری با بیان اینکه نماینده مجلس بدون مشورت و همکاری مردم موفق نمی‌شود، ایجاد شورای راهبردی، مشورتی و استقرار دبیرخانه نظام پذیرش پیشنهادات در دفتر خود را بهینه‌سازی و تدوام ارتباط بین مردم و مجلس برشمرد و تاکید کرد: نماینده مجلس برای به روز شدن به مشاوران امین، مطلع، دلسوز و متخصص نیاز دارند.

وی در پاسخ به سئوال یکی از حضار درباره راهکارهای توسعه شهرستان بابل گفت: با توجه به ظرفیت‌های جغرافیایی شهرستان، توسعه و تکمیل پروژه‌های زیربنایی در بخش‌های کشاورزی، راه، تامین آب شرب، گاز شهری، گردشگری، حوزه سلامت و حمایت از صنایع ضروری است.

منتخب مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در پایان این نشست درباره حرف و حدیث‌های در بخش انتصاب مدیران، این مسائل را حاشیه‌ایی و غیرضروری  دانست و اذعان داشت: اقتدار نماینده مجلس در عزل و نصب مدیران نیست بلکه اقتدار نماینده در خدمت بی‌منت به مردم است و من بنا ندارم انرژی خود را صرف امور حاشیه‌ایی کنم.فارس


Portal Administration 0.0859375 ITShomal.com