پنجشنبه 30 شهريور 1396

شرایط بین‌المللی ‌شدن بابل به عنوان قطب تجاری فراهم است

حسین نیازآذری: شرایط برای بین المللی شدن بابل به عنوان قطب تجاری منطقه خزر فراهم است.نیاز است شهرستان بابل در افق 1404 به عنوان شهرستان نخست شمال در تمام شاخص‌ها و یکی از شهرهای مهم کشور در عرصه‌های کشاورزی، گردشگری و ... تبدیل شود.

حسین نیازآذری در جلسه شورای اداری بابل اظهار داشت: شهرستان بابل برای توسعه متوازن و پایدار به چشم اندازی متناسب با اسناد بالادستی و برنامه‌های بلندمدت نیاز دارد.

وی افزود: نیاز است شهرستان بابل در افق 1404 به عنوان شهرستان نخست شمال در تمام شاخص‌ها و یکی از شهرهای مهم کشور در عرصه‌های کشاورزی، صنایع تبدیلی، گردشگری، بهداشت و درمان، آموزش عالی، تجارت و بازرگانی و فناوری و امور فرهنگی تبدیل شود.

نیازآذری بیان داشت: اگر شهرستان بابل دارای سند توسعه مدون مطابق اسناد بالادستی باشد امر توسعه با شتاب بیشتری صورت می‌گیرد، اما طی چند دهه گذشته سهم و حق مردم بابل به درستی ادا نشده و انتظار می‌رود توجه بیشتری به این شهرستان شود.

این مسئول تصریح کرد: هنر یک نماینده زیرسوال بردن خدمات مسئولان و نمایندگان گذشته نیست بلکه هنر هر مسئولی پیگیری مستمر پروژه‌های مصوب در دست اجرا است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طولانی شدن زمان اجرای پروژه‌ها از اعتماد مردم به نظام می‌کاهد، خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های بابل باید شتاب بیشتری گیرد تا مردم طعم شیرین خدمت را بچشند.

* بابل ظرفیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری دارد

 

وی با بیان اینکه بابل ظرفیت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی در حوزه‌های گردشگری، سلامت، تجارت، صنایع تبدیلی و بازرگانی دارد، تصریح کرد: ضروری است برای تحقق این امر پروژه‌های مطالعاتی و اجرایی تعریف شود.

نیازآذری ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بابل و احیای شهر تاریخی بارفروش را ضروری برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر شرایط برای اینکه بابل به عنوان قطب بین‌المللی تجاری منطقه خزر شود فراهم است و انتظار داریم برای این منظور کارگروهی در فرمانداری بابل تشکیل شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به فضای جدید کار و خدمت در شهرستان بابل، وفاق و همدلی که بین نمایندگان مردم بابل، ائمه جمعه شهرستان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی بابل حاکم است با راه‌اندازی دبیرخانه رشد و توسعه شهرستان بابل شاهد پیشرفت و تعالی این شهرستان در سال تولید ملی باشیم.

نیازآذری کشاورزی و دامپروری را از مزیت‌های اصلی شهرستان بابل برشمرد و اذعان داشت: نیاز است به این بخش توجه شود و با کمک بخش خصوصی و تشکل‌های مرتبط با بخش کشاورزی دغدغه‌های  تولیدکنندگان را در تمام زمینه‌ها مدیریت کنیم.فارس


Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com