شنبه 01 مهر 1396

جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: واردات برنج در فصل زراعی برنج به ضرر کشاورزان بوده که در کمیسیون کشاورزی سعی می‌کنم از واردات بی‌رویه برنج در فصل زراعی برنج جلوگیری کنم.

حسین نیازآذری در نشستی خبری اظهار داشت: شهرستان بابل از شاخصه‌های جدی برای رشد و توسعه در کشور برخوردار است بنابراین  همه مسئولان باید با وحدت و الهام‌گیری از منویات مقام معظم رهبری شتاب و جهش بیشتری به پروژه‌های در دست اجرا این شهرستان دهند.

وی با اشاره به اینکه مجلس نهم، آماده توسعه کشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی است، تصریح کرد: از سیاست‌های مجلس نهم توجه به زیرساخت‌های کشور، ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و توجه به رفاه و آسایش عمومی مردم است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشاورزی محور توسعه خودکفایی اقتصادی و تولید ملی است، بیان داشت: واردات برنج در فصل زراعی برنج به ضرر کشاورزان بوده که در کمیسیون کشاورزی سعی می‌کنم از واردات بی‌رویه  برنج در فصل زراعی برنج جلوگیری کنم.

نیازآذری صنعتی کردن کشاورزی را یکی از عوامل مهم توسعه کشاورزی در کشور برشمرد و افزود: امروز قیمت تمام شده تولید بسیار بالاست بنابراین باید با ارائه طرح جامع کشاورزی نسبت  به مکانیزه کردن کشاورزی اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: توسعه صنایع تبدیلی زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت کشاورزی است که در سال‌های گذشته به صنایع تبدیلی بابل توجه زیادی نشده است.

نیازآذری بیان داشت: از 640 فقره جواز تاسیس شرکت در شهرک‌های صنعتی بابل تنها 240 فقره فعال بوده و 400 فقره  دیگر فعال نیستند که دستگاه‌های اجرایی باید با پیگیری این سرمایه‌ها را به دست صاحبان اصلی که همان مردم هستند، برسانند.

نماینده مردم بابل در مجلس از راه‌اندازی  شهرک صنعتی لاله آباد بابل در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این شهرک در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی و اشتغال گام مهمی برداشته می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کشاورزی محور توسعه خودکفایی اقتصادی  و تولید ملی است.


Portal Administration 0.0390625 ITShomal.com