جمعه 31 شهريور 1396

تشکیل فرمانداری ویژه در بابل ضرورت دارد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی حسین نیاز آذری در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  تشکیل فرمانداری ویژه در بابل را یک ضرورت اساسی دانست ، در حوزه انتخابیه بابل به عنوان پشتیبان مردم در زمینه های مختلف برای اجرایی شدن و شتاب بخشی به طرحها که امروز در اختیار مردم قرار می گیرد، تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: کمربندی جنوبی بابل پس از 11 سال تنها 48 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و باید مدیریت زمان را در طرحها لحاظ کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: مسیر شمال متعلق به همه مردم ایران بوده که نیاز است همه مسئولان برای تسریع در طرح ها همت کنند.

وی افزود: جاده های منتهی به جنوب بابل اعم از بندپی غربی و شرقی، جاده شهید صالحی و بابلکنار متاسفانه ردیف اعتباری ندارند و سالانه از محل نگهداری راهها، کارهای اولیه انجام می شود که این وضعیت پیگیری و تسریع در روند طرح ها را دچار چالش می کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به زودی با وزیر راه نشستی خواهیم داشت و اعتراض شدید خود را درباره طرح کمربندی جنوبی بابل اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه اندیشه ارزشمند خبرنگاران، نمایندگان را در مسیرتوسعه کمک خواهد کرد؛ افزود: باید با ایجاد زیرساخت های اصلی کشور، فرصت هایی را برای آسایش عمومی مردم مهیا کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان نماینده 500 هزار نفر از مردم بابل، به دنبال تثبیت جایگاه مدیران هستیم و تغییر و تحول مدیران وظیفه دستگاهای اجرایی بوده ولی نمایندگان می توانند مشاوران خوبی در این مسیر باشند.

نیازآذری: با اشاره به اینکه مدیران بابل سرمایه های ارزشمندی برای استان و کشور هستند؛ افزود: با هماهنگی فرماندار و با مشورت نمایندگان جایگاه مدیران تعیین خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نهم تشکیل فرمانداری ویژه را یکی از راه های تقویت و ارتقای بابل برشمرد و گفت: در سال 73 تا 76 سه بخشداری در این شهرستان ایجاد شد که در صورت تحقق فرمانداری ویژه، فرماندار بابل به عنوان معاون استاندار و بخشداران به عنوان معاون فرماندار فعالیت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: هدف از تشکیل بخشداری ها استقرار ادارات و دسترسی راحت مردم برای رفع نیازها در محل زندگی شان است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات برنج در فصل برداشت با جدیت پیگیری می شود؛ گفت: اجازه واردات برنج در کشور را نخواهیم داد.

نیازآذری با اشاره به اینکه، محور تولید با توجه به شعار سال می تواند کشاورزی باشد، افزود: 17 استان در امر تولید برنج کشور نقش دارند که شاخص آنها مازندران بوده که بابل در راس این استان از لحاظ تولید این محصول قرار دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بخواهیم به کشاورزی توجه داشته باشیم باید صنایع تبدیلی را به عنوان پشتوانه کشاورزی مورد پگیر قرار دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ببابیان اینکه باید طرح جامع کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهیم؛ افزود: امروزه قیمت تمام شده تولید برنج در کشور بسیار بالا است و باید نسبت به کشاورزی مکانیزه اقداماتی اساسی صورت گیرد.مهر


Portal Administration 0.078125 ITShomal.com