شنبه 01 مهر 1396

آب رسانی به شهرهای گروه الف و كمربندی جنوبی بابل شتاب می گیرد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت : در قالب طرح مهر ماندگار ، دو طرح تامین آب آشامیدنی شهرهای گروه الف و كمربندی جنوبی بابل شتاب می گیرد.

' حسین نیازآذری ' در نشست فوق العاده ای برای بررسی و پیگیری مشكلات بابل با حضور استاندار مازندران و چهار معاون وی ، نمایندگان مجلس ، امام جمعه و فرماندار بابل در این شهرستان برگزار شد.

وی با بیان اینكه در این نشست مهم ترین مشكلات و نیازهای بابل مورد بحث و بررسی قرار گرفت ، گفت : استاندار مازندران در این نشست برای پیگیری مشكلات شهرستان بابل از طریق دستگاه های اجرایی ذیربط قول مساعد داد و مقرر شد دو طرح بزرگ بابل در قالب طرح مهر ماندگار مورد پیگیری قرار گیرد.

او افزود : فرماندار بابل نیز مسوولیت پیگیری مذاكرات شب گذشته با حضور استاندار مازندران و دیگر مسوولان را بر عهده گرفته است.

نیازآذری گفت : شهرستان بابل یكی از مهم ترین شهرهای شمال ایران با پیشینه مذهبی ، تاریخی ، سیاسی ، اجتماعی، فرهنگی و تجاری است كه فرصت ها و ظرفیت های قابل توجهی برای پیشرفت دارد و این شهرستان در بعضی از شاخص ها با برخی استان های كوچك برابری می كند ، لذا جا دارد از تمامی ظرفیت های ملی و منطقه ای برای دستیابی به توسعه پایدار استفاده كنیم.

وی با اشاره به این مطلب كه بابل در كنار فرصت ها با چالش ها و تهدیدات بزرگی نیز مواجه است ، افزود : بیكاری ، مسایل زیست محیطی ، معضلات فرهنگی و اجتماعی ، فقدان زیرساخت های توسعه ، ورشكستگی مراكز تجاری ، تولیدی و صنعتی و ناامیدی جوانان به آینده ، از مهم ترین چالش های این شهرستان است.

او ادامه داد : جا دارد با انجام مطالعات آمایش سرزمینی و تدوین سند چشم انداز بابل 1404، خود را برای احراز رتبه اول شاخص های علمی و فناوری ، فرهنگی و اجتماعی ، اقتصادی ، صنعتی ، گردشگری ، كشاورزی ، ترانزیت كالا و خدمات ، تولیدی ، تجاری ، درمانی ، ورزشی و سایر بخش های توسعه در منطقه شمال كشور مهیا كنیم.


Portal Administration 6.640625E-02 ITShomal.com