پنجشنبه 30 شهريور 1396

دستگاه قضایی با ایجاد عدالت و فرهنگ سازی در جلب رضایت مردم تلاش كند

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه قضایی با ایجاد عدالت و فرهنگ سازی در جلب رضایت مردم تلاش كند.

'حسین نیازآذری' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت هفتم تیرماه روز قوه قضاییه بیان كرد: بدون شك دادگستری با فرهنگ سازی برای رفع دعاوی و ایجاد عدالت پایدار از طریق شورای حل اختلاف می تواند نقش بسیار مهمی در جلب اعتماد مردم داشته باشد.

وی ادامه داد: قوه قضاییه بعنوان یكی از قوای سه گانه كشور نقش مهمی در ایجاد امنیت، ثبات و پایداری كشور دارد كه این نقش باید همچنان پررنكتر از گذشته ادامه پیدا كند .

نیاز آذری گفت: شورای حل اختلاف كه نهادی است كه براساس ریش سفیدی و پیرمنشی عمل می كند و از معمرین و معتمدین مردم تشكیل شده است اثرگذاری بسیار ارزشمندی دارد و می تواند نزدیكی مردم با دستگاه قضایی و همكاری فیمابین را تقویت كند. نیاز آذری افزود :این مجموعه قضایی در كشور و از جمله در بابل فعال است و روند مثبت فعالیت آن باید با همچنان ادامه یابد.

وی با تاكید بر لزوم تلاش همه جانبه برای پیشگیری از وقوع جرم در كشور ؛ اضافه كرد: باید تلاش كنیم كه از تعداد انبوه پرونده های كه به محاكم قضایی ارجاع می شود بكاهیم و بر نقش دستگاههای دیگر از جمله نیروی انتظامی و نهاد های فرهنگی و نیز بخش هایی فرهنگی دستگاه قضایی بیافزاییم و باایجاد شرایط یكسان و عدالت محوری در پیشگیری از جرم كوشش كنیم .

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در سالجاری اظهارداشت: تحقق شعار تولید ملی، كار و سرمایه ایرانی نیازمند امنیت پایدار و آرامش در كشور است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به اینكه شهید بهشتی مغز متفكر جهان اسلام بود؛ بیان كرد: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان نظام از جمله آمریكای جنایت كار درصدد بودند تا چهره های برجسته كشور را به شهادت برسانندكه به فضل الهی، همدلی و عشق مردم به ولایت فقیه آنها را از رسیدن به اهداف شومشان دور كرد.

وی ادامه داد: شهید بهشتی نقش ویژه ای در پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشت و دشمن تصور می كرد با ترور این شخصیت بزرگ می تواند نظام و انقلاب اسلامی را منحرف كند كه خوشبختانه دشمن نتوانست با حربه های ترور كاری از پیش ببرد.ایرنا


Portal Administration 0.0390625 ITShomal.com