جمعه 31 شهريور 1396

ادامه فعالیت شالیكوبی های سنتی مقرون بصرفه نیست

حسین نیازآذری عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: ادامه فعالیت شالیكوبی های سنتی برای كشاورزان صرفه اقتصادی ندارد.

'حسین نیازآذری' : شالیكوبی ها اولین بخش از صنایع تبدیلی در مسیر تولید و مصرف برنج در كشورند و بر همین اساس از اهمیت فراوانی برخوردارند.

نماینده مردم بابل در دوره نهم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته گذشته همایشی با حضور اعضای هیات مدیره و مدیرعامل مجمع عمومی تعاونی شالیكوبی داران بابل در این شهرستان برگزار شد و مشكلات این صنعت مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: در این جلسه تاكید شده كه شالیكوبی داران از فناوری نو و ادوات و تجهیزات بروز دنیا استفاده كنند در غیر این صورت این فعالیت برای كشاورزان و كارخانه داران صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

نیاز آذری با اشاره به فناوری و تجهیزات قدیمی و مستهلك بسیاری از كارخانه های شالیكوبی مازندران واز جمله بابل ، ؛ اظهارداشت: محرومیت شالیكوبی ها از فناوری امروزی زیان های جدی به كشاورزان وارد می كند و به افزایش هزینه و به هدر رسیدن انرژی می انجامد .

'نیازآذری'گفت: مشكلات شالیكوبی های مازندران در كوتاه ترین زمان با وزرای جهاد كشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مطرح و پیگیری های لازم به عمل خواهد آمد تا این صنعت از وضعیت مناسبتری برخوردار شود.

نماینده مردم بابل در مجلس تعداد اعضای مجمع عمومی تعاونی شالیكوبی داران این شهرستان 213 تن برشمرد و اظهار داشت كه تعداد زیادی از شالیكوبی داران با ساختار سنتی شالی ها را به برنج تبدیل می كنند كه این موضوع مشكلاتی را برای آنها بوجود آورده است.ایرنا


Portal Administration 3.613281E-02 ITShomal.com