جمعه 31 شهريور 1396

نخبگان دانشگاهی همواره مسایل مهم فرهنگی را رصد نمایند

حسین نیاز آذری عضو كميسيون جهاد کشاورزی مجلس شوراي اسلامي گفت: دانشگاه با استفاده از اساتید،فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی همواره مسأیل مهم فرهنگی را رصدنمایند.

به گزارش روابط عمومی واحد بابل، حسین نیاز آذری نماينده مردم بابل در مجلس شوراي در دیدار با حجت الاسلام دکتر سید حسین ابراهیمیان رئیس جدید واحد بابل بیان داشت: فعالیت های فرهنگی در کنار فعالیت های علمی و پژوهشی بايد از اولویت های مراکز دانشگاهی باشد.

نماینده مردم بابل در این دیدار به وظایف دانشگاهها اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با اهتمام به مولفه های فرهنگی هدایت و راهبری جامعه را ایفاء می نمایند، افزود: دانشگاه ازاد اسلامی به عنوان نهاد مقدس خاستگاه علم ودانش، فکر و اندیشه شایسته است به مبنا و مسئله یابی اولویت فرهنگی بپردازد.

حسین نیاز آذری به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مسأئل فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان جامعه تخصصی کشور انتظار می رود در مواجهه با موضوع مهم فرهنگی حضور فعالانه تری داشته باشد.

عضو كميسيون جهاد کشاورزی افزود: هرچه ارتباط بین دانشگاه و حوزه های علمیه و سایر مراکز علمی با  برنامه وكارآمدي باشد مسائل دینی و مذهبی بیشتر احیاء می شود.

نماینده مردم بابل تأکید کرد: تجلیل از بزرگان و علمای دینی و مذهبی نوعی فرهنگ سازی در جهت ارائه الگوهای مناسب برای جوانان ميباشد. لذا حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در جهت آئین بزرگداشت مقام شامخ بزرگان دینی و مذهبی شهرستان بابل و شوق آفرین و حرکت بخشی می باشد.

وی در پایان گفت: همچنان که در جامعه از قهرمانان و بزرگان عرصه علمی و ورزشی تجلیل می شود، جا دارد از اندیشمندان و دانشمندان پیشکسوت و یا بزرگان دینی و مذهبی به نحو شایسته ای تجلیل به عمل آید.

 


Portal Administration 0.078125 ITShomal.com