جمعه 31 شهريور 1396

نخبگان دانشگاهی اولویت های مهم فرهنگی جامعه را رصد كنند

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت : دانشگاه ها با استفاده از حضور اساتید ، فرهیختگان و نخبگان دانشگاهی همواره مسایل مهم فرهنگی جامعه را رصد كنند.

' حسین نیاز آذری ' در دیدار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل افزود : باید فعالیت های فرهنگی در كنار فعالیت های علمی و پژوهشی از اولویت های مراكز دانشگاهی باشد.

وی ادامه داد : دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهاد مقدس ، خاستگاه علم و دانش ، فكر و اندیشه شایسته است و باید به اولویت فرهنگی نیز بپردازد.

این نماینده مجلس به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در مسایل فرهنگی اشاره كرد و اظهار داشت : از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان جامعه تخصصی كشور انتظار می رود در مواجهه با موضوع مهم فرهنگی ، حضور فعالانه تری داشته باشد.

وی افزود : هرچه ارتباط بین دانشگاه و حوزه های علمیه و سایر مراكز علمی با برنامه و كارآمدی باشد ، مسایل دینی و مذهبی بیشتر احیاء می شود.

نماینده مردم بابل در مجلس گفت : تجلیل از بزرگان و علمای دینی و مذهبی نوعی فرهنگ سازی در جهت ارائه الگوهای مناسب برای جوانان است ، لذا حركت دانشگاه آزاد اسلامی بابل برای برگزاری آیین بزرگداشت مقام شامخ بزرگان دینی و مذهبی شهرستان می تواند به عنوان یكی از برنامه های فرهنگی در اولویت قرار گیرد.

وی افزود : همچنان كه در جامعه از قهرمانان و بزرگان عرصه علمی و ورزشی تجلیل می شود ، جای دارد از اندیشمندان و دانشمندان پیشكسوت و یا بزرگان دینی و مذهبی به نحو شایسته ای تجلیل به عمل آید.ایرنا


Portal Administration 5.102539E-02 ITShomal.com