سه شنبه 04 مهر 1396

نماینده مردم بابل برای رفع مشكل طرح مجتمع مامطیراین شهرقول مساعد داد

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشكلات طرح مجتمع بزرگ تجاری تفریحی این شهرستان قول مساعد داد.

' حسین نیازآذری ' در بازدید از طرح بزرگ تجاری تفریحی مامطیر بابل با اشاره به اینكه سرمایه گذاری و تقویت بخش توریست نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه دارد ، افزود: بابل دارای توانمندی خوب توریستی و گردشگری است و سرمایه گذاری در بخش های مختلف در این شهرستان مورد حمایت جدی قرار می گیرد.

وی گفت: با رایزنی با فرماندار بابل ، درصدد رفع مشكلات برسر راه ادامه روند طرح ها از سوی برخی از دستگاهها هستیم.

وی بیان داشت: امروز در شهرستان بابل برای جلوگیری از تراكم ترافیك ، ایجاد رفاه عمومی و همچنین ایجاد بازار و سرمایه گذاری مطمئن ، نیازمند به فضاهای تجاری و تفریحی هستیم لذا ضمن ضرورت ساماندهی در این بخش به همكاری همه مسوولان شهرستان و استان نیاز است.

وی ضمن قدردانی از همه كسانی كه توانایی سرمایه گذاری در دیگر شهرستان ها و استانهای كشور داشته اند ولی بابل را در اولویت برنامه های خود قرار داده اند ، افزود: این سرمایه گذاران به یقین می توانستند در دیگر شهرها سرمایه گذاری كنند.

وی با اشاره به اینكه برای گامهای بلند و سرمایه گذاری های كلان ، مشكلات كوچكی هم به لحاظ سلیقه، رفتار و مسوولیت وجود دارد ، بیان داشت: یك نماینده رابط بین مردم و مسوولان اجرایی است كه امیدواریم تسهیل در روند اجرای این طرح با همدلی و همراهی و با رفاقت در دستور كار قرار گیرد.

وی گفت: به عنوان نماینده مردم بابل از سرمایه گذار مجتمع تجاری و تفریحی مامطیر بابل درخواست داریم كه با توجه به مناطق بكر و سرسبز بندپی غربی، بندپی شرقی و بابلكنار برای جذب توریست و گردشگر و ایجاد اشتغال جوانان سرمایه گذاری كند.

وی افزود: چند روز گذشته طی نشست با معاون میراث فرهنگی و گردشگری كشور سرمایه گذاری های كلان در بابل در دستور كار قرار گرفت و قول مساعد در راستای همكاری و اجرای طرح ها با همكاری این سازمان نیز اخذ شده است.

وی گفت: انتظار ما از سرمایه گذار مجتمع تجاری تفریحی بابل نیز این است كه فضاهای دیگر را در این طرح بزرگ سرعت ببخشد تا طی رایزنی و نشست با مسوولان بتوانیم مشكلات را كه مانع از ادامه روند بخش دیگری از این طرح شده است ، رفع كنیم.

وی همچنین ضمن تشكر از كانون مهندسین بابل ، اظهارامیدواری كرد با همكاری و همراهی با سرمایه گذار و پشتیبانی از طرح ها براساس زمانبندی این طرح اجرا شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیر عامل و مجری طرح مجتمع تجاری تفریحی مامطیر بابل گفت: عملیات اجرایی این مجتمع تجاری تفریحی مامطیر بابل در سال 1378 به نام ' شهروند ' از سوی مالك دیگری در این شهرستان آغاز شد و در مرحله دوم بنده بعنوان مالك جدید احداث آن را برعهده گرفتم.

'یوسف رضایی' با بیان اینكه این طرح دارای هفت هزار مترمربع مساحت است ، افزود: از این میزان، 28 هزار متر مربع به بخش تجاری، اداری ، تفریحی و ورزشی اختصاص دارد و چهار هزار مترمربع دیگر نیز به عنوان شهر بازی و سرگرمی در فضای بسته تعلق دارد.

وی اظهارداشت: همه قرار دادها در این طرح اجرا شده است و مهمترین مساله تاسیسات آن است كه در همه فصول سال اهالی منطقه بتوانند در داخل محوطه سرپوشیده با ایمن بودن در مقابل تغییرات جوی استفاده بهینه داشته باشند.

وی كل سرمایه گذاری در احداث طرح تجاری تفریحی مامطیر بابل را صد درصد شخصی و به مبلغ 250 میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: از این مبلغ ، 200 میلیارد ریال آن مربوط به احداث ساختمان و 50 میلیارد ریال دیگر نیز به خرید تاسیسات اختصاص دارد.

وی با اشاره به این مطلب كه تاكنون 30 میلیارد ریال از تاسیسات و تجهیزات برای این طرح خریداری شده است ، بیان داشت: طرح مامطیر بابل دارای 300 پاركینگ ، 300 غرفه ، دو تالار همایش ، دو تالار پذیرایی و 10 سوییت، فروشگاهها با تاسیسات الكترونیكی كار و دوربین های مدار بسته دیجیتال و آنالوك است.

مدیر عامل و مجری طرح مجتمع تجاری تفریحی مامطیر بابل گفت: روند اجرای این طرح با مشكلاتی مواجه شده است كه با توجه به چالش های ایجاد شده هم اكنون 70 نفر مشغول به كار هستند كه امیدوارم بابرداشته شدن موانع ، اجرای طرح سرعت بگیرد و شهروندان بتوانند زودتر از این فضا بهره ببرند.

رضایی ادامه داد: مجتمع مامطیر در مسیر كمربندی شرقی بابل به عنوان دومین طرح در استان مازندران است كه همزمان نیز هتل و سوییت هایی در كلاردشت در فضای 30 هزار مترمربع در دست ساخت است.ایرنا


Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com