سه شنبه 04 مهر 1396

مصرف برنج تولید داخل باید به عنوان یك فرهنگ در جامعه نهادینه شود

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی بابیان اینكه بر اساس قانون دستگاه‌های اجرایی نباید برنج خارجی را در اختیار كاركنان خود قرار دهند ، گفت : مصرف برنج تولید داخل باید به عنوان یك فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

' حسین نیازآذری ' با اشاره به اینكه كشاورزان نیازمند حمایت دولت هستند ، افزود : با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور از وی درخواست تنظیم بازار در زمان برداشت برنج در مازندران و گیلان به عنوان دو قطب اصلی تولید برنج كشور شده است تا جلوی ورود و توزیع بی‌رویه برنج خارجی در زمان برداشت محصول در مازندران گرفته شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس هم باید به نیازهای بخش كشاورزی توجه بیشتری داشته باشد و انتقال مشكلات بخش كشاورزی از سوی متولیان بسیار مفید بوده تا بتوانیم بر این اساس بهترین قانون را در بخش كشاورزی داشته باشیم.

وی افزود : متاسفانه كشاورزان در آستانه برداشت برنج به عنوان محصول استراتژیكی مازندران دچار تنگناهای مختلفی هستند كه باید با توجه ویژه ، همه دستگاه‌های اداری در رفع این مشكلات اقدام كنند.

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت : یكی از نگرانی‌های كشاورزان عدم دریافت نهاده های كشاورزی در زمان كشت است كه با وجود پرداخت كامل هزینه كود شیمیایی تاكنون 40 درصد مطالبات كشاورزان پرداخت نشده كه این امر بی‌اعتمادی كشاورزان را به همراه دارد و باید با تدابیری ، میزان هزینه های كشاورزان به آنان برگردانده شود.

وی افزود : با پیگیری‌های انجام شده ، وزارت كشاورزی سهمیه كود كشت بهاره شهرستان را تامین كرده ، اما اینكه چرا استان اجازه توزیع كود با قیمت 68 هزارو 500 ریال را نمی‌دهد، نیاز به پیگیری جدی دارد.

نیازآذری گفت : شهرستان بابل بزرگ‌ترین تولیدكننده برنج كشور با 50 هزار هكتار زمین زراعی است كه باید از تسهیلات حمایتی بخش تولید بیش از شهرهای دیگر برخوردار شود.

وی افزود : باید وزارت كشاورزی و صنعت و معدن و دیگر ارگان‌های مرتبط سیاست درستی از تولید ، توزیع و خرید تضمینی در امر كشاورزی داشته باشند تا كشاورز به دنبال تامین نیاز خود و دولت باشد.ایرنا

Portal Administration 0.078125 ITShomal.com