جمعه 31 شهريور 1396

مراکز کارآفرینی به تکنولوژی روز مجهز شوند

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: برای ایجاد اشتغال مراکزفنی و حرفه‌ای و کارآفرینی به تکنولوژی روز مجهز شوند.

حسین نیاز آذری در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای برادران بابل، اظهار داشت: مراکز کارآفرینی از جمله فنی حرفه‌ای مهم‌ترین مرکز در حرفه آموزی جوانان و جذب آنها به بازار کار هستند.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی در شهرستان بابل نیاز به متخصصین ماهر و باتجربه‌ای دارد که مرکز فنی و حرفه‌ای  می‌تواند در ایجاد تخصص حرفه آموزان موثر بوده و کمک کار چرخه صنعتی شهرستان باشد.

نیاز آذری تصریح کرد: به کمک همه مسئولان شهرستان بابل و با استفاده از تمام نیروی سخت افزاری و نرم افزاری در صدد هستیم، زمینه‌ای فراهم کنیم که مشکل اشتغال جوانان این شهر برطرف شود.

وی اذعان داشت: برای دستیابی به این اهداف بزرگ از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان اعم از بخشداران بخش‌های شش گانه، دهیاران و جوانان مستعد روستاها که دارای برنامه و ایده‌های نو و سازنده هستند، استفاده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای  فرصت مناسبی برای فرهنگ سازی و ورود جوانان به بازار کار است و در این راستا باید زمینه فعالیت‌های آموزشی در مراکز فنی و حرفه‌ای فراهم شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان داشت: اگر فضای آموزشی فنی و حرفه‌ای شهرستان افزایش یابد، بابل از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه کار و صنعت برخوردار بوده و حتی می تواند در زمینه توسعه صنعت سرآمد مازندران باشد.

نیازآذری با انتقاد از اینکه در سال‌های اخیر صنایع دستی روستایی در معرض انقراض قرار گرفته است، افزود: باید اقدامات اساسی برای احیای صنایع دستی در روستاها انجام شود و در این بخش نقش فنی و حرفه‌ای تاثیرگذار است.فارس

Portal Administration 7.006836E-02 ITShomal.com