جمعه 31 شهريور 1396

قیمت خرید تضمینی این‌بار یقه برنجکاران را گرفت

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس اعلام کرد: سکوت وزارت جهاد کشاورزی و عدم اعلام قیمت خرید تضمینی برنج، موجب نارضایتی کشاورزان منطقه شده است.

حسین نیازآذری با بیان این‌که کشاورزان این منطقه از نظر تعیین قیمت خرید برنج با مشکلاتی مواجه شده‌اند، گفت: در نامه ای به وزیر صنعت و معدن خواسته ایم تا مسئولان این وزارت‌خانه و وزارت جهاد کشاورزی برای تأمین اعتبارات ،اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که دولت باید نرخ مناسبی برای قیمت خرید تضمینی برنج از کشاورز تعیین کند، اظهارداشت: این امر باید درراستای جلوگیری‌از ضرر مالی کشاورزان و برنجکاران منطقه باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن زمان تعیین قیمت خرید تضمینی برنج، گفت: با توجه به این‌که کشاورزان در حال برداشت برنج هستند، باید واردات برنج با نظارت بیشتری صورت گیرد. پس از برداشت کامل محصول، در صورت نیاز باید اقدام به انواع برنج‌های وارداتی کرد.

نیاز آذری با بیان این‌که هنوزدولت پیشنهادی برای قیمت خرید تضمینی برنج مطرح نکرده است، گفت: گلایه ما از وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی این بخش، عدم اعلام قیمت خرید تضمینی برنج است.

وی با بیان این‌که وزارت جهاد کشاورزی شرایط خرید تضمینی برنج را فراهم نکرده است، تصریح کرد : قبل از این‌که برنج‌ها راهی انبار شود، باید قیمت خرید تضمینی برنج را مطرح کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس  همچنین با اشاره به این که ۵۰ هزار هکتار از اراضی بابل تحت کشت برنج قرار دارند، گفت: از این مقدار سالانه ۳۰۰ هزار تن شلتوک و ۱۸۰ هزار تن برنج حاصل می‌شود که غذای ۵/۵ میلیون نفر را تأمین می‌ کند.خانه ملت

Portal Administration 5.200195E-02 ITShomal.com