پنجشنبه 30 شهريور 1396

کاهش بار ترافیکی بابل با احداث کمربندی جنوبی

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بار ترافیکی شهرستان با احداث کمربندی جنوبی کم می شود.

حسین نیازآذری با بیان اینکه اجرای پروژه کمربندی جنوبی بابل باید شتاب بیشتری گیرد، افزود: با بهره‌ برداری این پروژه از میزان ترافیک سنگین بابل کاسته می‌شود.

وی افزود: اجرای پروژه کمربندی جنوبی بابل با زمان ‌بندی معین از حدود 10 سال قبل در بابل آغاز شد و با توجه به اینکه پیمانکاران پروژه از تمام ظرفیت خود برای اجرای این پروژه استفاده کردند اما در حال حاضر به دلیل کمبود اعتبار زمین‌ گیر شدند.

نماینده مردم بابل گفت: مازندران به دلیل موقعیت سوق الجیشی، سالانه میزبان میلیون ها مسافر و گردشگر بوده و به همین دلیل ضرروت دارد که هر چه سریع تر کمربندی جنوبی بابل برای تسهیل در تردد همشهریان و مسافران به بهره برداری برسد.
 
تبیین نقش بانوان خانه دار در صرفه جویی در مصرف انرژی
 
در نخستین همایش مدیریت مصرف انرژی ویژه بانوان خانه دار که در روستای ورکلا میاندرود برگزار شد، نقش بانوان در اجرای اصلاح الگوی مناسبی از مصرف انرژی در خانه مطرح شد.

قاسم رجایی از شرکت مهندسی مشاورآبکاوان ، مدیریت مصرف آب در خانه را جز برنامه اصلی زندگی برای بانوان اعلام کرد و گفت: کنترل و صرفه جویی و عدم اسراف باید در بین آحاد جامعه و در بین مدیران خانه به صورت نهادینه در آید و تمام تلاشها بر این است که بانوان در مدیریت خانه داری توانمندتر از گذشته در آیند.
 
وی در خصوص مدیریت مصرف آب افزود: آموزش کودکان در خصوص نحوه صحیح مصرف مصرف انرژی و در بخش آب، لوله کشی به صورت روکار در منزل جهت شناسایی به موقع شکستگی و جلوگیری از هدر رفت آب و کاهش آب بها و تولید شیرآلات کم مصرف توسط واحدهای صنعتی در کشور از راهکارهای عملی جهت صرفه جویی در مصرف آب است.مهر
Portal Administration 0.046875 ITShomal.com