پنجشنبه 30 شهريور 1396

راه اندازی صنایع تبدیلی در مازندران پشتوانه بخش كشاورزی خواهد بود

عضو كمیسیون كشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: راه اندازی صنایع تبدیلی در استان مازندران پشتوانه محكمی برای بخش كشاورزی محسوب می شود.

'حسین نیازآذری' در حاشیه بازید چند تن از اعضای كمیسیون صنایع و معادن مجلس از شهركها و كارخانجات صنعتی در شهرك صنعتی رجه در بابل اظهارداشت: تقویت صنایع تبدیلی وكشاورزی می تواند بخش مهمی از اشتغال را به خود اختصاص دهد و معضل بیكاری منطقه را مرتفع كند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهرستان بابل دارای پتانسیل مناسبی در زمینه صنایع و كشاورزی است و حمایت از این صنایع می تواند نقش مهمی در تولید داشته باشد.

وی با اشاره به برخورداری بابل از سه شهرك صنتعی و دو ناحیه صنعتی ؛ افزود: تعداد 640 فقره جواز تاسیس كارخانه صنعتی صادر شده است كه از این تعداد، 240 واحد صنعتی بدلیل مشكلات نقدینگی تعطیل است .

نیاز آذری اظهارداشت: شاخص های كارخانه ایران خودرو باید مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت مشكلات زیادی در این بخش بوجود خواهد آمد.

وی با اشاره به این مطلب كه بیش از 98 درصد مراجعه كنندگان به دفاتر نماینده گان مجلس در بابل مشكلات نقدینگی كارخانه های تولیدی را مطرح می كنند بیان كرد: متاسفانه بسیاری از این كارخانه رو به تعطیلی است كه بی توجهی به این بحران، اقتصاد و اشتغال جوانان منطقه را دچار خدشه ای سنگین خواهد كرد. ایرنا


Portal Administration 0.078125 ITShomal.com