جمعه 31 شهريور 1396

معلمان ، دانش آموزان وکارکنان آموزش و پرورش شهرستان بابل

مهم ترین ستون تعلیم و تربیت در یک نظام آموزشی نقش ویژه معلمان است. این نقش در دوران دفاع مقدس به گونه ای رقم خورد که نوجوانان دانش آموز در کنار معلمان با الهام از آموزه های دینی رشادت، دلاوری، صبوری، توکل و ایثار را در مکتب نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص)  فرا گرفتند و مدرسه را سنگر دانستند و حماسه های جاودان خلق نمودند.

به نام خداوند جان و خرد

معلمان ، دانش آموزان وکارکنان آموزش و پرورش شهرستان بابل

با سلام و احترام    

مِهر آمد و یاد یار مهربان. محبت و مودت، آموختن و دانستن، یادگیری و درک کردن، تعلیم و تربیت و رشد معنویت رنگ و بویی تازه به خود می­گیرد. معلمان، دانش­آموزان را برای فراگیری دانش و ساختن آینده کشور مهیا می نمایند، از این منظر معلمان امانتدار مهم ترین سرمایه های کشور هستند. این وظیفه خطیر به حدی است که  پیر جماران حضرت امام خمینی (ره)، معلمی را شغل انبیاء معرفی نموده است.

مهم ترین ستون تعلیم و تربیت در یک نظام آموزشی نقش ویژه معلمان است. این نقش در دوران دفاع مقدس به گونه ای رقم خورد که نوجوانان دانش آموز در کنار معلمان با الهام از آموزه های دینی رشادت، دلاوری، صبوری، توکل و ایثار را در مکتب نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص)  فرا گرفتند و مدرسه را سنگر دانستند و حماسه های جاودان خلق نمودند. دانش آموزان شهید به معلمانی تبدیل شدند که یادگیری آموزه های آنان در همه اعصار راهگشا خواهد بود. امروز این حماسه ها باید در عرصه علم و دانش و خلق اندیشه خودنمایی ­کند.

چگونه اندیشیدن مهم ترین فراگیری دانش آموزان است که با پرسش گری محقق خواهد شد، جسارت بخشیدن به دانش آموزان برای طرح اندیشه شان، خلاقیت و بروز تفکر جدید را به دنبال دارد. در این راه به رسمیت شناختن استقلال معلم و ایجاد توانمندی برای فراهم نمودن چنین بستری ضروری است.

موفقیت­های چشم­گیر دانش­آموزان بابل در کنکور سراسری و المپیادهای علمی نتیجه­ی تلاش مضاعف معلمان و دانش آموزان عزیز بابلی است که این امر وظیفه مسوولان را دو چندان می کند و باید با درایت و درک شرایط، با رفع مشکلات معلمان و با تقویت انگیزه خلاقانه آنان، قدرت خلاقیت دانش آموز را افزایش داده و آینده ترسیم شده در سند چشم انداز 20 ساله را سرلوحه فعالیتها قرار دهند.

شاگردی درس های پیامبر اعظم صلی الله علیه وسلم وترویج فرهنگ و معارف اسلامی از الویت های نظام پرورشی  است وانتظار می رود دستگاه تعلیم و تربیت به مقوله   " شاگردپروری" که از دغدغه های مقام معظم رهبری می باشد توجه شایسته بنماید.

اجتماعی سازی دانش آموزان و تمرین کار جمعی از طریق تقویت شوراهای دانش آموزی و شناساندن معنویات، ارزشها و باورهای انقلاب اسلامی با معرفی ایثارگران دوران دفاع مقدس علی الخصوص شهدای دانش آموز و تبیین ضرورت حضور موثر در جبهه علم اندوزی و سنگر مدرسه با شکوفایی استعدادها، نوید بخش ساختن آینده ای بهتر خواهد بود.

اینجانب بر خود فرض می دانم، از همه عزیزان؛ معلمان، دانش آموزان و والدین گرامی که در افتخار آفرینی برای شهرستان عالم پرور بابل تلاش می کنند، تقدیر و تشکر نموده و ضمن آرزوی توفیق بیش از پیش و سربلندی، آمادگی خود را برای استفاده از نظرات و دیدگاه­ها و پیگیری مسائل و مشکلات عزیزان اعلام نمایم.

حسین نیازآذری

نماینده مردم شریف و فرهنگ دوست بابل

در مجلس شورای اسلامی

Portal Administration 0.0625 ITShomal.com