پنجشنبه 30 شهريور 1396

بنیاد علمی حریری درصدد تقویت ذهن جوانان است

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: بنیاد علمی حریری درصدد تقویت ذهن پویای جوانان است.

 

حسین نیازآذری بازدید از بنیاد علمی محمدرضا حریری بابل اظهار داشت: بنیاد علمی حریری، مرکز علمی بزرگ و آبروی استان و شهرستان بابل بوده که توسط  خیر علم دوست بابلی محمدرضا حریری با هدف کمک به جوانانی که در صدد خدمت به نظام و آینده کشور هستند، احداث شد.

وی افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده، در بودجه سال 91 اعتباری به آن اختصاص یافته و با پیگیری‌هایی که انجام می‌دهیم امیدواریم شرایطی فراهم شود تا بنیاد به هدف مورد نظر خود دست یابد. 

نیازآذری بیان داشت: ذهن پویای دانشجویان همواره به دنبال اختراعات است، چنین مراکزی دارای جایگاه ارزشمندی بوده که در صورت حمایت و ایجاد امکانات وشرایط مناسب سبب تقویت بنیه علمی جوانان می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: این مرکز تربیت بزرگترین سرمایه‌های کشور و نظام را به عهده دارد، نظامی که متعلق به این مردم بوده و وظیفه ما معطوف کردن نگاه و توجه مسئولان به این سمت است.

نیازآذری تصریح کرد: پیگیر خواسته‌های این مرکز در سطح ملی بوده وهر اقدامی که سبب ارتقا علمی این مرکز باشد انجام خواهم داد تا شاهد درخشش علم و دانش و پیشرفت چنین مرکز علمی باشیم.

وی افزود: با حمایت از بنیاد علمی حریری که نهادی مردمی است در حقیقت در پویایی و تقویت ذهن جوانان پیشگام خواهیم بود.

مدیر آموزش و پرورش بابل نیز افزود: در کشورهای دیگر بودجه قابل توجه‌ای صرف پژوهش می‌شود اما بودجه پژوهشی کشور بسیار اندک است.

عیسی لطیفی گفت: بابل مستعد پیشرفت‌های علمی بوده وبا وجود اشخاص برجسته‌ای چون حریری شاهد درخشش دانش‌آموزان بابلی هستیم.

وی بیان داشت: این درخشش، گذشته از تلاش دانش‌آموزان، پیگیری خانواده‌ها، توجه مسئولان در فراهم کردن فضاهای علمی به کمک خیران به دست آمده است.

مدیر آموزش و پرورش بابل اذعان داشت: کسب مقام‌های علمی توسط دانش‌آموزان ما به عنوان کنکوری‌ترین شهر کشور و کسب مقام المپیاد کشوری نشان از این واقعیت دارد که اگر فضا و شرایط مساعد‌تری فراهم و کارهای تئوری و عملی توام شود افتخارات بیشتری کسب می‌کنیم.فارس

Portal Administration 0.0390625 ITShomal.com