جمعه 31 شهريور 1396

کشاورزی محور توسعه و استقلال کشور است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: کشاورزی محور توسعه و استقلال کشور است.

حسین نیازآذری در جلسه مشترک کارگروه توسعه کشاورزی استان با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان داشت: امروز توسعه بخش کشاورزی به عنوان محور توسعه و استقلال کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر تقویت مدیریت کشاورزی، افزود: در شرایط کنونی کشاورزان و مسوولین این بخش در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی را مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت: رسیدن به تولید مطلوب نیازمند ابزار مناسب است که مهم ترین آن آب است.

نیازآذری ظرفیت مازندران را در بخش آب بالقوه دانست و افزود: با برنامه ریزی و سیاست گذاری های اصولی می بایست از این توانمندی در جهت ارتقا تولید و بهره وری کشاورزی استفاده شود.

وی بر تامین نهاده ها و ادوات کشاورزی تاکید کرد و ادامه داد: استفاده از تکنولوژی برای کاهش هزینه تولید، استقرار پایانه کشاورزی، آموزش و ترویج و اصلاح الگوی کشت از جمله برنامه هایی ست که می بایست برای رونق بخش کشاورزی در دستور کار دولت و مجلس قرار گیرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: در بودجه سال آینده ردیف اعتباری مخصوص حفظ، نگهداری و ترویج ماهیان خاویاری مازندران در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام ناصری، دیگر نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اسلام را دین زندگی و معیشتی دانست و افزود: به فرموده امام صادق (ع) هیچ حرفه ای نزد خدا محبوب تر از کشاورزی نیست.

وی با اشاره به برخی مشکلات کشاورزان تصریح کرد: در صورتی که یارانه بخش کشاورزی به موقع و نظام مند توزیع شود، بسیاری از این مشکلات رفع خواهد شد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی توسعه دامپروری را در جهت تامین نیازهای مردم و اشتغال موثر دانست و گفت: اگر موضوع کشاورزی و دام پروری ارزش تلقی شود، تمام تحریم های دشمنان علیه نظام اسلامی بی اثر خواهد شد.

ناصری، ترویج و گسترش مشاغل خانگی و افزایش تولید در این بخش را یکی دیگر از راه ای ایجاد درآمد برای مردم اعلام کرد و افزود: موضوع بیمه و بازنشستگی کشاورزان نیز باید با جدیت از سوی دولت دنبال شود.

Portal Administration 6.713867E-02 ITShomal.com