سه شنبه 04 مهر 1396

جلوگیری از تعطیلی کشتارگاه صنعتی بندپی غربی بابل

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشتارگاه صنعتی بندپی غربی از مصوبات سفرمقام معظم رهبری به استان مازندران بوده است، گفت: از تعطیلی کامل کشتارگاه صنعتی بندپی غربی بابل جلوگیری شود.

 

حسین نیازآذری در بازدید از کشتارگاه صنعتی بندپی غربی بابل اظهار داشت: با توجه به اینکه شغل اصلی مردم منطقه بندپی دامپروری است باید صنعت دامپروری در این منطقه رونق یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه کشتارگاه صنعتی بندپی غربی از مصوبات سفرمقام معظم رهبری در سال 1374 بوده است اما در حال حاضر این کشتارگاه یک سوم ظرفیت تولید در حال فعالیت است که در صورت حمایت نکردن مسئولان تعطیل می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه باید از صدور مجوز جدید برای کشتارگاه‌های صنعتی در مازندران جلوگیری شود، بیان داشت: سرمایه‌گذاری بزرگ در کشتارگاه صنعتی بندپی غربی انجام شده و این واحد از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است اما مسئولان به جای فعال کردن بخش‌های مختلف این کشتارگاه درصدد صدور مجوز برای ایجاد کشتارگاه‌های جدید در مازندران هستند که باید از این کار جلوگیری شود.

نیازآذری ایجاد صنایع تبدیلی و جانبی را از نیازهای ضروری کشتارگاه صنعتی بندپی غربی برشمرد و تصریح کرد: با ایجاد واحدهای جدید فرصت‌های شغلی مناسبی برای مردم منطقه ایجاد می‌شود.

وی اذعان داشت: با توجه به اینکه کشتارگاه صنعتی بندپی غربی، غرب مازندران را زیرپوشش دارد اما در حال حاضر تنها شهرهای بابلسر و آمل کشتار دام خود را به این کشتارگاه سوق داده و بقیه شهرها از ظرفیت این واحد دامی استفاده نمی‌کنند که نیاز است تدابیری انجام شود تا کشتار دام همه شهرهای غرب مازندران در این کشتارگاه انجام شود.


Portal Administration 7.421875E-02 ITShomal.com