سه شنبه 04 مهر 1396

صنعت دامپروری باید مورد توجه جدی قرار گیرد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواستار توجه جدی به صنعت دامپروری در راستای پیشبرد راهبرد توسعه و رونق اقتصادی شد .

ˈحسین نیازآذریˈ : در صورت حمایت ار دامپروران در مناطق مختلف از جمله در بخش های بندپی غربی، بندپی غربی و بابلکنار عوامل توسعه ورونق منطقه فراهم می آید و فعالیت در این رشته توجیه صنعتی و اقتصادی خواهد داشت.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی به موضوع استفاده بهینه از ظرفیت های کشتارگاه صنعتی بابل اشاره کرد و اظهار داشت : کشتارگاه صنعتی بابل ظرفیت مناسبی برای مازندران به خصوص غرب استان محسوب می شود که باید حداکثر استفاده از آن بعمل آید .

وی ادامه داد: بررسی های کارشناسانه از ناحیه صنعتی کاردیکلای بندپی غربی بابل نشان می دهد که این منطقه ،مکان مناسبی برای کشتار دام به صورت صنعتی است و دسترسی آمل، بابلکنار،سوادکوه، بابلسر،فریدونکنار و دیگر شهرستانهای همجوار توسعه کار و فعالیت در این کشتارگاه را تسهیل می کند .

بگفته این نماینده مجلس این کشتارگاه در شرایط موجود بدلیل مشکلات مالی و نبود برخی صنایع تبدیلی ، تعطیل است و لزوم همکاری هرچه بیشتر مسئولان برای تسریع در روند اجرای طرح های مربوط به آن به طور جدی به چشم می خورد .

وی اظهارداشت: بدلیل شرایط خاص این کشتارگاه و عدم صرفه اقتصادی بخش خصوصی تمایل به فعالیت در این مجموعه را ندارد و به نظر می رسد برای فعال کردن آن و دارد مگر اینکه تسهیلات لازم اختصاص یابد، در غیر این صورت تنها ادامه فعالیت این صنعت ضررهای مالی است که متوجه دولت خواهد شد.

وی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی هفته گذشته در بازدید از مجتمع پرورش و اصلاح نژاد مرغ آرین(لاین) بابل خواستار کشتار این دسته از طیور در کشتارگاه صنعتی بابل شد؛ گفت: مجتمع 400 هکتاری مرغ لاین ظرفیت خوبی برای این کشتارگاه می باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب که مخالف اجرای اصل 44 برای واگذاری طرح ها به بخش خصوصی نیست ؛ افزود: اگر این طرح درست اجرا شود منافع اقتصادی نیز تامین خواهد شد.

ˈنیازآذریˈ، اظهارداشت: اجرای طرح های صنایع تبدیلی و جانبی گام مهمی برای رشد و ادامه فعالیت سود آور کشتارگاه صنعتی بابل محسوب می شود.ایرنا
Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com