پنجشنبه 30 شهريور 1396

تولید 13 میلیون تن گندم نیازی به ارز ندارد/ مجلس پیگیر جدی مشکلات مردم

عضو کمیسیون کشاورزی، آب  ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تولید سالانه 13 میلیون تن گندم نیازی به ارز ندارد بلکه تنها پشتوانه می‌خواهد.

حسین نیازآذری در حاشیه نشست هم‌اندیشی جامعه اصناف شهرستان بابل از حضور پرشکوه بازاریان متدین انقلابی و وفادار به نظام در ایام محرم تشکر کرد و بیان داشت: این روزها به لحاظ شرایط سخت اقتصادی دسیسه‌های فراوانی را علیه نظام همچون تحمیل جنگ هشت ساله و جنگ نرم شاهد بودیم اما هنوز نتوانستند موفق شوند.

وی اذعان داشت: با همت جوانان پاک سرشت و مادران پاک‌دامن و مردان غیور توانستیم از جنگ فرهنگی عبور کرده و مطمئن هستیم که تحریم اقتصادی را نیز با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: برای برون‌رفت از شرایط فعلی نظام، این جلسات هم‌اندیشی می‌تواند پشتوانه‌ای برای نظام بوده و سبب آبرومندی بازار شود.

وی تصریح کرد: نقش و خدمات بازاریان به‌ویژه بازاریان درباره بازسازی کشور در دوران دفاع مقدس بسیار چشمگیر بوده است.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری طی دو سال اخیر دغدغه خود را درباره اقتصاد کشور با هوشمندی مطرح کرده و با نامگذاری سال‌ها در صدد رفع مشکل اقتصادی بود که ما گوش شنوا نداشتیم و هوشیار نبودیم ،در حالی که باید در راستای منویات رهبر با حساسیت با این موضوعات برخورد می‌کردیم.

نیازآذری تصریح کرد: بحث اقتصاد مقاومتی می‌تواند به تولید داخلی و ملی کشور کمک کند و نقش اصناف، مجامع، تامین اجتماعی و قوه قضائیه در این امر بسیار تاثیرگذار است.

عضو کمیسیون کشاورزی،  آب  ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی توجه به تولید داخلی است، برای تولید سالانه 13 میلیون تن گندم نیازی به ارز ندارد بلکه تنها پشتوانه می‌خواهد.

وی تصریح کرد: وجود پروژه ملی و بین‌المللی مرغ‌لاین بابلکنار که قادر است 90 درصد نیاز کشور برای تامین اجداد جوجه‌های یک روزه که سالانه یک میلیون و800 هزار تن است را برطرف کند و در صورت حمایت، گذشته از تامین داخلی قادر خواهیم بود آن را صادر کنیم.

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: در صورت حمایت از کشاورزان و دامداران قادر خواهیم بود در زمینه تولید گوشت قرمز، برنج، مرکبات و تامین پروتئین کشور به خودکفایی برسیم و به این مسئله در قانون هدفمندی یارانه، برنامه چشم‌انداز 20 ساله و پنج ساله کشور توجه شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب  و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان باید قدر بازاریان را بدانند و مجلس نیز پیگیر مشکلات بازاریان و مردم بوده و دولت برای برون‌رفت از این شرایط برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد.

Portal Administration 0.0625 ITShomal.com