پنجشنبه 30 شهريور 1396

نماینده بابل خواستار ارتباط مستمر دستگاه های اجرایی با مجمع نمایندگان شد

حسین نیاز آذری نماینده بابل تاکید کرد مجمع نمایندگان مازندران با جدیت از طرح های عمرانی ، تولیدی و توسعه ای بخصوص پروژه های بخش کشاورزی در بودجه سال 92 حمایت خواهند کرد . ایشان مشارکت و ارتباط مستمر دستگاه های اجرایی با مجمع نمایندگان را در فرآیند بودجه ریزی و تصویب بودجه سال آینده خواستار شد.

نماینده مردم شریف شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی اعلام داشت روز دوشنبه 25 آذربا چند مقام کشوری برای پیگیری مطالبات شهرستان ملاقات نموده است.

عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس نهم به خبرنگارسا یت مجازی سلام مازندران گفت : برای طرح مشکلات حوزه انتخابیه و پیگیری مطالبات بخش های مختلف شهرستان با نجار وزیر کشور،ضرغامی رئیس صداوسیما ، ملک محمدی معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی و چتد تن از مقامات ارشد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ملاقات نموده است.

نیازآذری افزود : در این دیدارها مشکلات ، تنگناها ، ظرفیت ها و مزیت های سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، علمی ،آموزشی ، درمانی و عمرانی شهرستان بابل به عنوان یکی از مهمترین شهرهای شمال کشور به اطلاع مقامات ذیربط رسانده شد.

عضوخانه ملت درباره برنامه کاری خود در پایتخت گفت: وظیفه اصلی نماینده ،قانون گذاری و نظارت براجرای قانون می باشد که با حضور در جلسات علنی مجلس و کمیسیون های تخصصی و سایر ماموریت های اداری مجلس تحقق می یابد اما فرصت نمایندگی ایجاب می کند مشکلات حوزه انتخابیه و ظرفیت های توسعه شهرستان به اطلاع مقامات ارشد کشور برسد و از آنجائیکه دسترسی و امکان رایزنی نمایندگان با مقامات اجرایی آسان تر است لذا تلاش می کنم مطالبات مردم و نیاز های دستگاه های اجرایی استان مازندران و شهرستان بابل را مجدانه پیگیری نمایم.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در ادامه این مطلب خاطرنشان ساخت : اگر فرصت بیشتری برای انتقال مشکلات اصلی استان و شهرستان بابل داشته باشم می توانم در قالب برنامه های توسعه و پروژه های تعریف شده نیازهای ضروری و الویت دار را پیگیری و رایزنی نمایم.

نیازآذری حل مشکلات روزمره مردم را وظیفه دستگاه های اجرایی دانست و خاطرنشان ساخت از پاسخگویی به درخواست های مردمی خسته نخواهد شد اما علاقمند است در فرصت محدود نمایندگی پیگیرمطالبات اصلی و الویت دار شهرستان باشد .وی دراین زمینه افزود : نخبگان و کارشناسان فرهیخته و سرمایه گذاران دلسوز پیشنهادات و طرح هایی دارند که تحقق آنها مستلزم پیگیری های مستمر و روزانه در وزارت خانه ها ست .

وی در همین راستا تاکید کرد مجمع نمایندگان مازندران با جدیت از طرح های عمرانی ، تولیدی و توسعه ای بخصوص پروژه های بخش کشاورزی در بودجه سال 92 حمایت خواهند کرد . ایشان مشارکت و ارتباط مستمر دستگاه های اجرایی با مجمع نمایندگان را در فرآیند بودجه ریزی و تصویب بودجه سال آینده خواستار شد.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی ساختار و نظام توزیع منابع و فرصت ها را در کشور ناعادلانه خواند و تاکید کرد:استان مازندران و شهرستان بابل علیرغم برخورداری از فرصت ها و زمینه های ملی و بین المللی برای توسعه پایداراما از حداقل هابرخوردارنیست و جوانان این منطقه با وجود تحصیلات و مهارتهای شغلی بالا از بیکاری رنج می برندکه بسیاری از معضلات اجتماعی محصول بیکاری است.

عضوخانه ملت با انتقاد از تعداد بی شماربیکاران این شهرستان گفت: نماینده مجلس بجای پیگیری پروژهای زیربنایی و الویت دارشهرستان درگیر تقاضاهای فردی و جزیی مراجعانی است که بهتر است به دستگاه های اجرایی مراجعه نمایند و فرصت دهند تا خادم آنها در مجلس طرح های عمرانی و مطالبات کلیدی را در کنار وظیفه قانون گذاری به سرانجام برساند.

حسین نیاز آذری با اعلام اینکه کاهش درآمدهای دولت و فقدان اعتبار اجرای طرح عمرانی و تولیدی را با کندی و تعطیلی مواجه ساخته است افزود وقتی تخصیص پروژه های عمرانی به حداقل می رسد زمان بهره برداری طولانی مشود و بی اعتمادی مردمی را در پی خواهد داشت. البته مردم انقلابی و متعهد ما شرایط بین المللی و تحریم را در قضاوت های خویش لحاظ می کنند. اما اهالی ولایتمدار بابل ضمن تشکر از خدمات صورت گرفته می گویند شایسته نیست این شهرستان با همه سوابق انقلابی و ایثارگری از قافله توسعه عقب بمانند. وحق شهرستان برخورداری عادلانه از بودجه های ملی و استانی می باشد.

عضوخانه ملت تامین آب شرب و کشاورزی ، بیمه کشاورزان ، توسعه و تجهیز مراکز درمانی ، توسعه دانشگاه ها و مراکز آموزشی و فرهنگی ، بهسازی وتکمیل طرح های انتقال انرژی ، تکمیل گازرسانی به تمامی روستاها ، استقرار صنایع تبدیلی و حمایت از طرح های صنعتی و تولیدی ، توسعه و تکمیل راه های مواصلاتی شهرستان ، کمک به طرح های عمران شهری ، تکمیل و توسعه طرح های مرتبط با بخش کشاورزی ، ساخت مراکز امدادی و پیشگیری از بحران ، ایجاد زیرساخت های حمل و نقل ریلی و ساخت پایانه های تجاری و منطقه ویژه اقتصادی را از الویت ها و نیازهای اساسی شهرستان بابل ذکر نمود و تاکید کرد با مشارکت و همدلی مسوولان شهرستان ، برنامه ریزی و پیگیری مستمر در سطح ملی این شهرستان به جایگاه واقعی خود نزدیک شود.

نماینده بابل در پایان با هشدار نسبت به وضیعت اعتباری برنامه توسعه شهرستان خاطرنشان ساخت در صورت عدم تحقق برنامه های عمرانی مشکلات زیادی متوجه مردم بزرگترین شهرستان استان مازندران می شود.

Portal Administration 0.03125 ITShomal.com