جمعه 31 شهريور 1396

انسجام نمایندگان آثار و پیامدهای ملی به همراه دارد

دبیر مجمع نمایندگان مازندران، گفت:‌ انسجام استانی نمایندگان مازندران آثار و پیامدهای فرهنگی و اجتماعی قابل توجهی در سطح ملی و درون استانی دارد.

حسین نیازآذری در آیین افتتاحیه دفتر مجمع نمایندگان مازندران در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی اداره‌کل ارشاد مازندران، اظهار داشت: با وجود آن‌که وظیفه اصلی قوه مقننه و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون بوده و حدود وظایف و اختیارات نماینده مجلس در قانون اساسی، قوانین عادی و آیین‌نامه داخلی مجلس پیش‌بینی شده است؛ اما رسالت نمایندگی مردم ایجاب می‌کند که تلاش‌هایی برای توسعه و رفع مشکلات حوزه انتخابیه داشته باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، طراحی ساز و کاری هدفمند جهت ارتباط و تعامل دوسویه با اقشار مختلف مردم به ویژه مسئولان دستگاه‌های اجرایی، نخبگان و گروه‌های مرجع می‌تواند نمایندگان مجلس را در رسیدن به وظایف خطیر پارلمانی کمک کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگرچه به حکم ماده 63 آیین‌نامه داخلی مجلس تمهیداتی برای ارتباط نمایندگان با مخاطبان در مرکز حوزه انتخابیه صورت گرفته، اما توسعه کلان استان ایجاب می‌کند که با تقویت ساختاری، سازمانی و گسترش فعالیت‌های مجمع نمایندگان و بهره‌گیری از مشاوران و کارشناسان مجرب علاوه بر مسائل شهرستانی مباحث استانی، منطقه‌ای و ملی توسط مجمع نمایندگان مورد توجه جدی قرار گیرد.

نیازآذری افزود: حجم اعظم فرصت نمایندگان صرف حضور مجلس و پیگیری مشکلات و مطالبات حوزه انتخابیه شهرستانی می‌‌شود و سازمان استانی مجمع می‌تواند با هدایت نمایندگان و بهره‌گیری از توان فکری و مشاوره‌ای نخبگان براساس اهداف، برنامه‌ها و ساختاری که در ادامه پیشنهاد می‌شود؛ مهم‌ترین مسائل استان مازندران را مسئله‌یابی، طراحی و از طریق مراجع قانونی و اجرایی پیگیری کند.

وی یادآور شد:‌ مجمع نمایندگان مازندران در کنار پیگیری مطالبات محلی می‌تواند؛ الگویی از همگرایی، کلان‌نگری و وحدت استانی را به نمایش بگذارد و از ظرفیت‌های ملی برای توسعه پایدار زادبوم نهایت استفاد را بکند.

نیازآذری با اشاره به اینکه بدون تردید انسجام استانی نمایندگان مازندران آثار و پیامدهای فرهنگی و اجتماعی قابل توجهی در سطح ملی و درون استانی دارد، گفت: مردم شریف و ولایتمدار مازندران طعم شیرین اتحاد و همگرایی خادمان خود را در مجلس شورای اسلامی می‌چشند.

وی در بیان اهداف ایجاد دفتر مجمع نمایندگان مازندران، اظهار داشت: همگرایی و انسجام نمایندگان استان مازندران، پیگیری مسائل کلان استانی، ارتباط هدفمند و تعامل دوسویه با نهادها، سازمان‌ها، نخبگان و گروه‌های مرجع، انجام رسالت نظارتی اعضای مجمع نمایندگان، مشاوره با اصحاب فکر و اندیشه جهت اجرای رسالت قانونگذاری، مسئله‌یابی مشکلات استان، اولویت‌بندی آنها و پیگیری از طریق قانون‌گذاری، تصویب طرح های کلان ملی و تلاش وافر برای جذب اعتبار و ... از جمله اهداف این دفتر است.

Portal Administration 6.896973E-02 ITShomal.com