جمعه 31 شهريور 1396

نیازآذری : شورایعالی کشاورزی تشکیل شود

مسئله کشاورزی از نظر بنده چنان مهم است که جا دارد شورایی متشکل از قوای مختلف و بخش خصوصی و صنفی در کشور تشکیل شود تا سیاست‌ها، برنامه‌ها و خط مشی مرتبط با بخش کشاورزی را مدیریت کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: در فصل زراعی جاری از واردات بی‌رویه برنج به داخل کشور جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده بابل ؛ حسین نیازآذری در گفتگو با فارس  اظهار داشت: امروزه تامین غذایی یکی از محورهای اساسی امنیت ملی کشورها تلقی شده و علاوه بر آن یکی از پایه‌های محوری اقتصاد کشورها نیز محسوب می‌شود.

وی افزود: در همین راستا توجه به بخش کشاورزی باید از الزامات توسعه تلقی شده و حتی یک راهبرد برای امنیت ملی به شمار آید، اهمیت بخش کشاورزی در خودکفایی ملی چنان جایگاهی دارد که سایر بخش‌ها را مورد توجه قرار داده است.

نیازآذری بیان داشت: بخش کشاورزی با حوزه علم و دانش، تکنولوژی، صنعت، تجارت، بهداشت، حمل و نقل، اقتصاد، اشتغال، فرهنگ و سایر شئون اجتماعی و اقتصادی ارتباط معنا داری برقرار کرده است از این جهت اهتمام همه جانبه بخش کشاورزی و فعالان این بخش از ضروریات کشورداری است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران بیان داشت: مسئله کشاورزی از نظر بنده چنان مهم است که جا دارد شورایی متشکل از قوای مختلف و بخش خصوصی و صنفی در کشور تشکیل شود تا سیاست‌ها، برنامه‌ها و خط مشی مرتبط با بخش کشاورزی را مدیریت کند.

نیازآذری تصریح کرد: از آنجایی که ما کشور کم آبی هستیم و از طرفی هزینه تولید به روش سنتی مقرون به صرفه نیست، مکانیزه کردن کشاورزی و استفاده از تکنولوژی روز نقش بسزایی در اقتصادی کردن تولیدات کشاورزی داشته که موجب افزایش راندمان و بهره‌وری خواهد بود.

نماینده مردم بابل در مجلس اذعان داشت: کشاورزی به عنوان اساس و خودکفایی ملی به توجه بیشتری نیاز دارد و دغدغه‌های کشاورزان در تامین نهاده‌های کشاورزی، بیمه کشاورزان، خرید تضمینی، برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی، ارائه تسهیلات بانکی کم‌بهره، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط با بخش کشاورزی حلقه واسط تولید و صادرات است.

وی با اشاره به اینکه استان مازندران ظرفیت صنعتی صنایع مرتبط را دارا است، افزود: از این رو تجاری‌سازی محصولات کشاورزی و صادراتی کردن آنها نقش مهمی در اقتصادی شدن تولیدات دارد و مستلزم استقرار صنایع تبدیلی و تکمیلی است.

نیازآذری افزود: با توجه به اینکه برنج از محصولات استراتژیک کشورمان بوده و در سبد غذایی خانواده‌های ایرانی جایگاه ویژه دارد ضروری است با حمایت خاص بانک‌ها، مراکز تحقیقاتی و همکاری کشاورزان به سمت افزایش تولید سوق داده شود.

وی خاطرنشان کرد: استان مازندران با 239 هزار هکتار اراضی شالیزاری 42 درصد برنج کشور را تولید می‌کند که این رقم در صورت حمایت مسئولان قابل افزایش بوده و به طور مشخص خواستار جلوگیری از واردات در زمان برداشت محصول هستیم.

Portal Administration 5.297852E-02 ITShomal.com