پنجشنبه 30 شهريور 1396

امضای ۵۰ نماینده پای سند تحقیق وتفحص از آموزش وپرورش

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از امضای ۵۰ نفر از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از آموزش وپرورش خبر داد وگفت: این طرح پس از جمع‌بندی نهایی روزهای آخر هفته جاری تقدیم هیات رئیسه مجلس می‌شود.

از تلاش جمعی از نمایندگان برای تحقیق وتفحص از آموزش و پرورش خبر داد وافزود: هفته گذشته تعدادی از نمایندگان موضوع تحقیق و تفحص از آموزش و پرورش را مطرح کردند؛ این موضوع در ابتدا به امضای ۵۰ نفر از نمایندگان رسید که در حال حاضر نیز در تلاش هستیم تا این امضاها افزایش یابد.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، درباره علت جمع‌آوری امضا برای تحقیق و تفحص از آموزش و پرورش، ادامه داد: استخدام بی‌ضابطه نیروهای خدماتی و نحوه جذب معلمان قرآنی از علت‌های اصلی این تحقیق و تفحص به شمار می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: نمایندگان به این نتیجه رسیدند که در استخدام نیروهای خدماتی و جذب معلمان قرآنی سال ۹۰ و ۹۱، قانون به اجرا درنیامده و این استخدام‌ها سلیقه‌ای انجام شده است.

نیازآذری، با بیان اینکه تذکراتی از سوی نمایندگان در مورد نحوه استخدام نیروهای خدماتی به وزیر آموزش و پرورش و همچنین به مدیران کل استان‌ها منعکس شد، تاکید کرد: با وجود این تذکرات، جواب درستی دریافت نشد بر این اساس قرار است تا علت این بی‌قانونی را در تحقیق و تفحص از آموزش و پرورش پیگیری کنیم.

وی، در ادامه  به ذکر مثالی پرداخت وگفت: وزارت آموزش وپرورش، در استان مازندران حدود ۵۲۴ نفر از نیروهای خدماتی را بدون برگزاری آزمون جذب کرد و از افرادی که دارای مدرک لیسانس بودند دعوت کرد تا به عنوان نیروی خدماتی مشغول کار شوند سپس این‌ افراد را با تبدیل وضعیت سر کلاس‌ها فرستاد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: عبدالوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد، نادر قاضی پور نماینده ارومیه و سید هادی حسینی نماینده قائمشهر و سواد کوه از جمله امضا کنندگان این تحقیق و تفحص هستند که درتلاشیم این امضاها افزایش یابد تا پس از جمع بندی نهایی آن، روزهای پایانی هفته جاری آن را تقدیم هیات رئیسه می‌شود.

Portal Administration 0.0390625 ITShomal.com