سه شنبه 04 مهر 1396

بودجه 92 هفته آینده وارد صحن مجلس می‌شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با بیان اینکه بودجه 92 هفته آینده وارد صحن مجلس می‌شود، گفت: کلیات بودجه سال 92 در صحن علنی مجلس به مبلغ 730 هزار میلیارد تومان به تصویب رسید که در کمیسیون تلفیق بودجه در حال رسیدگی است.

حسین نیاز آذری در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری مازندران با اشاره تقدیم بودجه سال 92 کشور از جانب رئیس جمهور به مجلس اظهار کرد: کلیات بودجه سال 92 در صحن علنی مجلس به مبلغ 730 هزار میلیارد تومان به تصویب رسید که در کمیسیون تلفیق بودجه در حال رسیدگی است.

وی با اعلام اینکه هزینه بودجه‌ای سال 92 نیز در حال بررسی است، خاطرنشان کرد: از 90 بند تعیین شده در بودجه سال جاری، 52 مورد رسیدگی شد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: شنبه هفته آینده ادامه کار بودجه در مجلس است و وارد صحن علنی مجلس می‌شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رویکرد بودجه امسال بودجه عمران روستایی است و توجه به زیرساخت‌ها در بودجه نیز مطرح است.

وی ادامه داد: از لحاظ اقتصادی بودجه به گونه‌ای تنظیم شد که همه ظرفیت‌‌های اقتصادی کشور را در بر می‌گیرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی میزان تعیین شده برای کارهای عمرانی در بودجه 92 کشور را 37 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مجلس به دولت اجازه داد که از محل هدفمندی یارانه‌ها نیز مبلغ 50 هزار میلیارد تومان هزینه کند.

وی در ادامه از نکات برجسته بودجه دولت در سال جاری را مطرح نکردن افزایش قیمت در کشور اعلام کرد و گفت: توجه به افزایش تولیدات کشاورزی در بودجه مطرح است.

نیاز آذری در ادامه از اختصاص مبلغ یک هزار و 750 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه بخش کشاورزی خبر داد و گفت: بر اساس برنامه این مبلغ پول برای توسعه کشاورزی هزینه می‌شود.

وی یادآور شد: با اختصاص اعتبار مناسب در بخش کشاورزی مسئولیت استان مازندران در این بخش سنگین‌تر می‌شود و کارگروه توسعه کشاورزی مازندران باید فعال‌تر شود.

Portal Administration 7.421875E-02 ITShomal.com