جمعه 31 شهريور 1396

پیش‌بینی اعتبار 2141 میلیاردی کشاورزی در بودجه 92

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 92 برای زیرساخت‌های بخش کشاورزی 2 هزار و 141 میلیارد تومان پیش‌بینی اعتبار شد، گفت: مازندران سهم ویژه‌ای در این اعتبار دارد.

حسین نیازآذری در سالن اجتماعات رستوران شهاب در نخستین نشست مشترک مجمع نمایندگان مازندران با مدیران تشکل‌ها، اظهار داشت: انتخابات از پایه‌های اصلی نظام و مظهر مردم‌سالاری دینی است.

وی ادامه داد: مردم ما با حضور در انتخابات، یک بار دیگر، قدرت جمهوری اسلامی را نشان دادند و باید کمک کنیم برای حفظ قدرتی که مردم در حماسه سیاسی ایجاد کردند و حماسه اقتصادی هم با کمک مردم، دولت و مجلس شکل بگیرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مازندران با 72 نوع تنوع محصولات کشاورزی، به نوعی تأمین کننده امنیت غذایی کشور است.

وی با بیان اینکه طرح انتزاع‌بخشی از وظایف صنعت و معدن به بخش کشاورزی است، ابراز داشت: این اقدام در راستای حمایت از تولید و مسئولیت‌ بخشی به حوزه کشاوری بود.

نیازآذری عنوان کرد: شورای نگهبان این مصوبه را تأیید کرد و در دست ابلاغ است.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 92 برای زیرساخت‌های بخش کشاورزی 2هزار و 141 میلیارد تومان پیش‌بینی اعتبار شد، ادامه داد: مازندران سهم ویژه‌ای در این اعتبار دارد.

نیازآذری با اشاره به اینکه یک میلیارد و 750 میلیون دلار از ظرفیت صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص یافته است، افزود: 50 درصد از پیشنهاد دولت در این زمینه را به بخش کشاورزی سوق دادیم.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران اذعان کرد: ایجاد شرکت‌های شهرک کشاورزی برای توجه به صنایع تبدیلی، از موارد برنامه پنج ساله به تصویب مجلس رسید.

وی متذکر شد: مرکز مرغ لاین بابلکنار برای نخستین‌بار دارای ردیف بودجه‌ای شده است.

نیازآذری در پایان یادآور شد: نگاه کارشناسی تشکل‌ها می‌تواند در تصویب قوانین مورد نیاز، کمک کند.

Portal Administration 0.078125 ITShomal.com