شنبه 01 مهر 1396

نطق ميان دستور حسين نيازآذري نماينده مردم شريف شهرستان بابل در مجلس شوراي اسلامي صبح يكشنبه 1/10/92

ضمن عرض تسليت اربعين سالار شهيدان دشت كربلا حضرت امام حسين(ع) و ياران وفادارش به محضر امام زمان(عج) و مقام معظم رهبري، ملت مومن و سلحشور ايران اسلامي و شما همكاران گرامي:

به روح بلند حضرت امام خميني (ره)  معمار كبير انقلاب اسلامي كه احياگر نهضت سرخ حسيني بود درود مي فرستم و ياد شهداي عزيز، به ويژه سرداران و ده هزار و چهارصد آلاله عاشورايي استان مازندران كه در آستانه برگزاري يادواره آن مي باشيم. شايسته تجليل و تكريم مي دانم،  چرا كه جمهوري اسلامي ايران خونبهاي شهيدان ورهبري داهيانه امام عظيم الشان و مجاهدت مردان و زنان مسلمان ايراني مي باشد. اكنون نظام اسلامي در موقعيت حساس بين المللي و منطقه اي به وحدت، آرامش و مقاومت برخاسته از قيام حسيني نياز دارد و بدون شك تحكيم مواضع در عرصه داخلي عزت جهاني را در عرصه هاي بين المللي بدنبال خواهد شد چه آنكه تبلور چنين امري در فرمايشات اخير مقام معظم رهبري مبني بر تداوم « ما مي توانيم» به عنوان تاكيد بر  خودباوري ملي مُتجلي است.

در همين مَجال كوتاه با افتخار مي گويم مردم شريف ، ولايي و شهيد پرور حوزه انتخابيه اينجانب در شهرستان بابل كه شامل بخش هاي اميركلا، گتاب، بندپي شرقي، بندپي غربي ،لاله آباد، بابلكنار و مركزي در كارنامه درخشان انقلابي خود 1700 شهيد و هزاران ايثارگر را دارند و همواره براي همراهي منويات مقام معظم رهبري آماده اند.

ضمن تشكر و سپاس از خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و مسئولان و خدمتگذران به مردم در ادوار مختلف كه براي رفاه مردم در اختيار آنان نهادند. اما امروز شهرستان و بخشهاي ششگانه و روستاها انتظار ديگري پيش رو مسئولان دارند.  جوانان تحصيل كرده وآماده به كار روزانه با مراجعه به دفاتر ما نمايندگان نگران حال و آينده هستند. از دولت تدبير و اميد انتظار داريم در گام نخست اميد به زندگي و تلاش را با ايجاد فرصت هاي شغلي براي نجات خانواده ها و جوانان، گام مؤثري بردارند تا باور علم آموزي و يا فتن تخصص هاي لازم به كار و تلاش اميد تازه اي به كالبد جامعه دميده شود. در اين رهگذر پيشنهاد مي شود اولاً رشته هاي دانشگاهي متناسب با نياز كشور، استانهاي مختلف و حتي شهرستانها ساماندهي شوند ثانياً امكانات و تسهيلات لازم براي رونق كسب و كار از طريق دولت ومجلس و حمايت از توليد ملي به ويژه در بخش هاي كشاورزي و صنعت  متناسب با شرايط اقتصادي كشور با اصطلاح بخشي از برنامه پنجم توسعه امكان جديدي را فراهم نمايند.

امروز بعد از 34 از عمر پربركت انقلاب تمام زير ساخت و شبكه هاي آب ، برق، راه، مخابرات، بهداشت و درمان در سطح شهر و روستاها فرسوده و نيازمند به بازسازي مي باشند. استان مازندران  كه قطب صنعت گردشگري و توريسم است به لحاظ دارا بودن مواهب الهي و طبيعت زيبا كه متعلق به همه مردم ايران مي باشد. شايسته است در جهت تكريم به مردم و رفاه حال آنها زير ساختهاي مورد استفاده متناسب با نياز جامعه فراهم گردد كه ضرورت اصلاح شاخص هاي بهرمندي از اعتبارات، چشم به راه بازنگري جدي مي باشد.

*بعضي از پروژه ها در شهرستان بابل تاريخي و سابقه اجرائي رُبع قرن پيدا كرده‌اند، اگر به سوابق بازديدها،مصاحبه ها و صورتجلسات بنگريم شاهد اين موضوعات مي باشيم. شايد نمايندگان محترم به ويژه كويرنشيان غيرتمند در باورشان نگنجد كه استان مازندران به ويژه شهرستان بابل كه سالانه بيش از 700 ميلي متر باران الهي آن به نهرها و رودخانه‌هاي پر از آب به دريا مي ريزد؛ اما در فصل زراعي كشاورزان كه براي تامين امنيت غذايي در كشور تلاش مي كنند در تنگنايي تامين آب كشاورزي مي باشند يا در زمستان در شهر 230 هزار نفري بابل و و شهرهاي ششگانه چون اميركلا، زرگرشهر، گتاب، خشرودپي، گلوگاه و مرزيكلا و اكثر روستاها از كمبود آب شرب بهداشتي رنج مي برند چه رسد در تابستان كه مردم  روزانه دچار بحران و كمبود آب هستند.

 تسريع در عمليات اجرايي سد البرز و هراز و آغاز عمليات اجرايي سد سجادرود و كلاهرود و آبرساني به شهرهاي گروه الف  شامل: روستاهاي  بخش بابلكنار و جاده گنج افروز ، شهر بابل، اميركلا، بابلسر، فريدونكنار،  تسريع در احداث پست 63 كيلوولت بندپي غربي و پروژه پست GIS بابل اقدام موثري انجام پذيرد، از وزير محترم نيرو انتظار داريم جهت برون رفت از مشكلات فوق چاره اي بيانديشند.

* كنار گذر جنوبي بابل بعد از يازده سال حدود 50% پيشرفت فيزيكي دارد تعويض راه‌هاي مواصلاتي: مثل جاده قديم بابل به آمل، زرگرمحله به درياكنار، جاده معروف بابل به كياكلا-جاده هاي منتهي به گتاب، بندپي شرقي و بندپي غربي كه حدود سيصد هزار نفر از مردم منطقه و مهمانان عزيز كه از اقصي نقاط كشور تردد مي كنند با خالي كردن شانه جاده ها و نبود علائم راهنمايي و رانندگي و عدم توجه،  هر روز شاهد تصادفات مرگبار هستيم،  اتصال راه آهن سواد كوه با فاصله 15 كيلومتري به بابل يكي از مطالبات جدي مردم مي باشد وزارت  راه و شهرسازي به مردم ما بگويد چند سال ديگر شاهد اتمام پروژه هاي مذكور باشيم؟!!

*عمليات گاز رساني به شهرستان بابل  به شهرستان بابل در سال 1373 شروع و همچنان در گردونه اجراست سوال مردم ما از وزير محترم نفت اين است جشن گازدار شدن روستاها و بهره مندي همه مردم از آن به ويژه در نقاط سردسير چه زماني است؟!!

 

*نمايندگان محترم: در استان مازندران 72 نوع از محصولات كشاورزي با دسترنج كشاورزان، دامداران، صيادان و باغداران در چرخه توليد قرار دارد. اكنون فصل برداشت مركبات است هيچ توجهي به خريد آن نشده است. مازندران با دارا بودن حدود 240 هزار هكتار زمين شاليزاري كه 950 هزار تن برنج سفيد حاصل مي شود و 44% نياز كشور را تامين مي كنند. آيا در لايحه بودجه سال 93 به اين مهم توجه شده؟ يا به دنبال واردات بي رويه و غير ضرور در بخش كشاورزي هستيم؟احداث شهرك كشاورزي در بندپي غربي و توجه به مركز مرغ لاين در بابلكنار به ظرفيت توليد و عدم وابستگي كمك خواهد كرد از دولت تدبير و اميد و وزير محترم جهادكشاورزي درخواست مي شود به دغدغه كشاورزان و تامين نيازمنديهاي آنان براي حمايت از توليدات داخلي در راستاي تقويت اقتصاد مقاومتي اقدام جدي و موثري مبذول دارند.

*دانشگاه علوم پزشكي بابل با بيمارستان هاي تحت پوشش كه حدود 40 درصد نياز استان، به ويژه غرب مازندران را بدون توجه و حمايت وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشكي در خدمت مردم قرار مي دهد از معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور درخواست مي شود براي حفظ اين ظرفيت كه حاصل سرمايه گذاري دولت و كمك خيرين بوده مورد حمايت جدي قرار گيرد اما با اين امكانات بخشي از مردم شهرستان از جمله مراكز بخش ها فاقد يك مركز بهداشتي درماني شبانه روزي مي باشند. يك سال از زمان دريافت مجوز احداث بيمارستان 44 تخت خوابي بندپي و تكميل و تجهيز بيمارستان بابلكنار كه مردم آن ديار با اهداي زمين و خودياري همت گماشتند مي گذرد. از وزير محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشكي و از استاندار محترم انتظار داريم به آرزوي ديرينه مردم پاسخ دهند.

*چهار شهرك صنعتي و دو ناحيه صنعتي موجود در شهرستان فاقد زيرساختهاي اصلي براي سرمايه گذاري مي باشند عدم نظارت توجه مسئولين ذيربط مشكلاتي براي صاحبان سرمايه و مردم ايجاد كرده است از وزير محترم صنعت، معدن و تجارت درخواست مي كنيم. هياتي براي رسيدگي به شهرستان اعزام تا شاهد دلگرمي توليد‌كنندگان و مردم باشيم.

*ورزش و توجه به جوانان در جامعه باعث نشاط و انگيزه مي شود به  ويژه توجه به ورزش بانوان از وزير محترم و ورزش وجوانان انتظار داريم به تعهدات قبلي ورزاتخانه نسبت به احداث مجتمع فرهنگي ورزشي  12 هزار نفري شهرستان بابل كه مردم عزيز زمين مورد  نياز را اهداء نمودند اقدام جدي مبذول دارند.

*از وزير محترم اقتصاد و دارايي سوال مي كنيم آيا نظارتي نسبت به دريافت ماليات بازايان و كسبه هاي شهر به لحاظ نوسانات اقتصادي نحوه محاسبه و افزايش سرانه شهرستان وجود دارد؟از وزير محترم  تقاضا داريم به موضوع رسيدگي تا حقي از كسي ضايع نگردد و همچنين استقرار شعبه بانك صنعت و معدن و تبديل قرض الحسنه عصر شمال به بانك قرض الحسنه مورد مطالبه مردم مي باشد.

*زباله در شمال كشور به ويژه در شهرستان بابل به علت عدم سرمايه گذاري مناسب و جمچنين عدم استفاده از تكنولوژي روز دنيا به صورت غير اصولي جمع آوري و در بهترين نقطه از جنگل منطقه، غير استاندارد دفن مي شود محيط زيست در حالت بي تفاوتي نظاره گر از راه دور مي باشد!

*از تريبون خانه ملت به وزارت كشور تذكر و اخطار داده مي شود . براي نجات مردم و سلامتي جامعه و جلوگيري از آلودگي زيست محيطي در اسرع وقت اقدامات موثر انجام تا از طلاي كثيف مطاي  با ارزش حاصل شود.

جناب آقاي رحماني فضلي وزير محترم كشور

با توجه به ارتقاي سطح سازماني فرمانداري بابل به ويژه، ابلاغ شرح وظايف و چارت سازماني در جهت خدمت به مردم مورد تاكيد بوده و همچنين بر اساس مصوبه دولت استقرار بخشداري در شهر اميركلا و شهرداري در مناطق گنج افروز ، آهنگركلا بزرگ و شهيد آباد و احمد چاله پي، مردم منتظر ابلاغ شهرداري و استقرار نمايندگي ادارات در سطح بخش هاي ششگانه مي باشد.

Portal Administration 5.859375E-02 ITShomal.com