شنبه 01 مهر 1396

انتقال سیاسی پایتخت باید زودتر اتفاق می‌افتاد

اصل انتقال پایتخت سیاسی را مجلس تصویب کرد و بنده جزو موافقان بودم و این اتفاق باید زودتر از این اتفاق می‌افتاد و امروز هم کمی دیر شده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جانمایی پایتخت سیاسی مأموریت دولت است، گفت: انتقال سیاسی پایتخت باید زودتر اتفاق می‌افتاد.

حسین نیازآذری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ساری اظهار کرد: اصل انتقال پایتخت سیاسی را مجلس تصویب کرد و بنده جزو موافقان بودم و این اتفاق باید زودتر از این اتفاق می‌افتاد و امروز هم کمی دیر شده است. وی با بیان اینکه باید برای انجام مدیریت بهتر پایتخت سیاسی را از شرایط اقتصادی دور کرد، افزود: دولت مأموریت دارد از نظر جانمایی مطالعات خود را انجام دهد و تهران امروز به شرایط بازنگری نیاز دارد تا بتواند شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را بررسی کند. نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به "هم اکنون منتظر شکل‌گیری کارگروه هستیم" گفت: این کار سالها زمان می‌برد و نیازمند اعتبار ویژه‌ای است. نیازآذری تأکید کرد: تعیین محل بستگی به اینکه کارگروه چه نظری بدهد تعیین می‌شود و از جنبه‌های مختلف باید بررسی زیرساخت‌ها مانند تأمین آب و برق را انجام داد. وی اظهار کرد: این طرح مطمئناً در کاهش آلودگی هوای تهران تأثیر دارد و در صورتی که شورای نگهبان این طرح را تصویب کند به قانون تبدیل می‌شود. مازندران شرایط کاندیدا شدن برای انتقال پایتخت سیاسی را ندارد نیازآذری تصریح کرد: در مازندران به‌دلیل اینکه زمینه‌های زیادی برای تغییر کاربری اراضی وجود دارد و این انتقال مستلزم ساخت و ساز است امکان انتقال پایتخت سیاسی وجود ندارد. وی اظهار کرد: وجود اراضی کشاورزی مستعد مازندران و حفظ آن برای داشتن تولیدات اقتصادی در حوزه کشاورزی از دیگر عواملی بوده که سبب می‌شود مازندران در لیست گزینه‌های پیشنهادی انتقال پایتخت سیاسی قرار نگیرد. نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولان کشاورزی باید در رسیدگی به دغدغه کشاورزان و تأمین نیاز آنان در حمایت از تولید و تقویت اقتصاد مقاومتی تلاش کنند. وی با اشاره به وجود طرحهای نیمه‌تمام در شهرستان بابل نیز گفت: چهار شهرک صنعتی و دو ناحیه صنعتی موجود در شهرستان بدون زیرساخت‌های اصلی برای سرمایه گذاری بوده و نظارت در این بخش برای ساماندهی شهرک‌ها نیاز اساسی بابل است. نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با مطرح کردن این پرسش که جشن گازدار شدن روستاها و بهره‌مندی همه مردم از این نعمت به‌ویژه در نقاط سردسیر چه زمانی است، ضرورت تکمیل عملیات گاز رسانی را خواستار شد.

Portal Administration 0.0625 ITShomal.com