پنجشنبه 30 شهريور 1396

پاسخ مثبت معاونین وزیر راه به دعوت نماینده بابل و بازدید 4 ساعته از کمربندی های جنوبی و شرقی

مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رييس سازمان راهداري حمل و نقل جاده اي كشور به اتفاق مهندس محسن نريمان معاون وزيررراه و شهرسازي و مدير عامل شركت تخصصي شهرهاي جديد كشور  به دعوت نماینده مردم بابل از پروژه كمربندي شرقي دوم بابل بازديد بعمل آوردند.
در جريان اين بازديد حسين نياز آذري نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي ، مهندس نبيان معاون عمراني استانداري مازندران ،  ،مهندس اسد مديركل راه و شهرسازي استان مازندران ، مهندس رجب ملايي رييسي معاون استاندار وفرماندارويژه شهرستان بابل ، حاج محمدعلی عباسي رئیس دفتر نماینده بابل و رييس شوراي اسلامي شهربابل ، مهندس واثقي،مهندس احمدزاده عالمي ، مهندس علي نيا و ابوالحسني از اعضاي شوراي اسلامي شهربابل حضور داشتند .
مهندس رجب ملايي رييسي فرماندارويژه شهرستان بابل نيز در سخناني كوتاه گفت: درسطح شهرستان بابل پروژه هاي مختلفي وجود دارد كه دوتا از پروژه هاي مهم و حياتي شهرستان بابل كنارگذر جنوبي و كمربندي شرقي دوم بابل است كه در اولويت هاي كاري فرمانداري بابل قرار دارد و ما انتظارداريم كه با توجه به بازديد استاندار محترم مازندران و معاونين محترم وزير راه و شهرسازي حداقل در كمترين زمان شاهد افتتاح يك لاين كنارگذر جنوبي بابل باشيم.مهندس نياز‌آذري نماينده مردم بابل در مجلس شوراي اسلامي درادامه با اشاره به اینکه تسریع و تکمیل كنارگذر جنوبي بابل که بیش از 11 سال از شروع آن می‌گذرد ضروری و حیاتی است، اظهار داشت: بر این‌ اساس تلاش ما بر این است با تامین اعتبار، حداقل یک لاین پروژه 16 کیلومتری کنارگذر جنوبی بابل را به بهره‌برداری برسانیم.
مهندس فرهاد عسكري شهرداربابل نيز درجريان اين بازديد در سخنانی ضمن تشکر از معاونين محترم وزيرراه و شهرسازي و معاون محترم استاندارو نمايندگان محترم بابل در مجلس شوراي اسلامي گفت: این پروژه از جمله پروژه های بزرگ و زیربنایی شهرداری بابل است که بعلت نداشتن کنارگذر مناسب، شهرداری بابل آنرا اجرا نموده است و بخش عمده ای از اعتبارات عمرانی شهرداری بابل صرف تملک، زیر سازی، جدول گذاری و آسفالت این پروژه شده است. 
وی افزود: اجرای این پروژه هزینه های بسیار زیادی را به شهرداری و شهروندان تحمیل نموده است که انتظار داریم از ردیف بودجه های استانی و ملی اعتبارات مناسبی به آن اختصاص داده شود.
شهردار بابل با اشاره به اینکه فاز سوم کمربندی شرقی دوم اوائل سال 93 افتتاح خواهد شد یادآور شد: برای آغاز عملیات تملک و زیر سازی و آسفالت فاز دوم این پروژه که بطول بیش از سه کیلومتر می باشد بالغ بر 200 میلیارد ریال اعتبار لازم است.
مهندس عسکری از معاونين محترم وزير راه و شهرسازي خواست تا نسبت به اختصاص اعتبارات مناسب استانی و ملی به پروژه های زیربنایی شهرداری بابل دستورات لازم را صادر نماید.
در خاتمه اين ديدار مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رييس سازمان راهداري حمل و نقل جاده اي كشورضمن تشكر از مسئولان شهرداري و شوراي اسلامي شهربابل در احداث پروژه كمربندي شرقي دوم كه كمك بزرگي به رفع ترافيك درون شهري و رواني ترافيك جاده اي ميگردد اظهارداشت: دراحداث فازسومكمربندي شرقي دوم 3000 تن قير به آن كمك مي نمايم و با اجراي فاز دوم يقينا كمك هاي از سوي وزارت راه و شهرسازي براي احداث آن به شهرداري بابل خواهيم داشت .
وي همچنين با اعتقاد براين موضوع كه طولاني شدن احداث كنار گذر جنوبي بابل قابل توجيه نبوده است گفت:با تخصیص 250 میلیارد ريال اعتبار برای تکمیل دو لاین کمربندی جنوبی بابل تا پایان سال 93 این دو لاین به بهره‌برداری خواهد رسيد .

Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com