جمعه 31 شهريور 1396

دولت یازدهم تلاش کند زیرساخت‌های اصلی را برای جوانان فراهم کند

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی مهمترین دغدغه مردم حوزه انتخابیه‌اش را اشتغال می‌داند و درباره اقداماتی که برای رفع این دغدغه انجام شده است، می‌گوید: دولت بایستی ان‌شاء‌الله تلاش کند که زیرساخت‌های اصلی و فرصت‌های شغلی را برای جوانان فراهم کند.

حسین نیازآذری در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت وضعیت صنعت در شهرستان بابل را نامناسب می‌داند و می‌گوید: با توجه به این‌که 4 شهرک صنعتی و 2 ناحیه صنعتی در حوزه انتخابیه بنده وجود دارد زیرساخت‌‌های اصلی برای سرمایه‌گذاری و حمایت مسوولان ذی‌ربط نسبت به این مهم کم‌رنگ است. انتظار داریم که دوستان توجه کنند به این موضوع تا سرمایه‌گذاران راغب شوند و بتوانند با دلگرمی بیشتر وارد عرصه کار و خدمت شوند تا هم نیازمندی‌های کشور تامین شود و هم یک فرصت شغلی ایجاد شود برای جوانان و اینهایی هم که دایر هستند به تعطیلی کشیده نشوند.

مهمترین خواسته عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس به‌عنوان نماینده مردم از دولت یازدهم ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و امید و انگیزه برای جوانان است: انتظار ما در درجه اول در حوزه انتخابیه توجه به تولید به‌ویژه در بخش کشاورزی است. شغل اصلی مردم ما کشاورزی است که در اقتصاد کشور و در امنیت غذایی تاثیر دارد.

براین اساس خانه ملت گفتگویی با حسین نیازآذری، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی انجام داده است که در ادامه می‌خوانید.

 

-مهمترین دغدغه مردم در حوزه انتخابیه شما چیست؟

مهمترین دغدغه مردم در حوزه انتخابیه بنده بابل اشتغال جوانان است.

 

-برای رفع این دغدغه‌ها چه اقداماتی انجام شده است؟

دولت بایستی ان‌شاء‌الله تلاش کند که زیرساخت‌های اصلی و فرصت‌های شغلی را برای جوانان فراهم کند.

 

-صنعت در حوزه انتخابیه شما چه وضعیتی دارد؟

صنعت وضعیت مناسبی ندارد. با توجه به این‌که 4 شهرک صنعتی و 2 ناحیه صنعتی در حوزه انتخابیه بنده وجود دارد زیرساخت‌‌های اصلی برای سرمایه‌گذاری و حمایت مسوولان ذی‌ربط نسبت به این مهم کم‌رنگ است. انتظار داریم که دوستان توجه کنند به این موضوع تا سرمایه‌گذاران راغب شوند و بتوانند با دلگرمی بیشتر وارد عرصه کار و خدمت شوند تا هم نیازمندی‌های کشور تامین شود و هم یک فرصت شغلی ایجاد شود برای جوانان و اینهایی هم که دایر هستند به تعطیلی کشیده نشوند.

 

-از لحاظ زیرساخت‌ها حوزه انتخابیه شما با چه مشکلاتی مواجه است؟

از لحاظ زیرساخت‌ها کارهایی انجام شده اما بحث راه‌هایی که به مازندران منتهی می‌شود همچنان نیاز به کار دارد. به لحاظ شرایط خاصی که مازندران دارد صنعت گردشگری و توریست و بحث تأمین آب کشاورزی و آب شرب زیرساخت‌هایی است که ضرورت دارد امروز توجه بیشتری به آن شود. برخی پروژه‌ها در این زمینه‌ها آغاز شده و ان‌شاءالله باید اعتبارات بیشتری لحاظ شود تا عملیات اجرایی آنها  تسریع شود.

 

-آیا امکانات رفاهی در حوزه انتخابیه شما در حد مطلوب است؟

بد نیست. شهرستان ما به لحاظ این‌که شهر قدیمی و بزرگی است خوشبختانه توجهی در این زمینه شده اما نیازمند امکانات بیشتری به‌ویژه در امر ورزش است. مجوز یک مجموعه ورزشی فرهنگی را وزارت ورزش و جوانان برای شهرمان صادر کرده که انتظار داریم عملیات اجرایی این پروژه بزرگ آغاز شود.  این طرح می‌تواند نقش ویژه‌‌ای داشته باشد در تامین اوقات فراغت خانواده‌ها و جوانان و انتظار داریم که این امکان مهم آغاز شود.

 

-آیا در دولت‌های نهم و دهم توجه کافی به حوزه انتخابیه شما شد؟

به تناسب بد نبود. نسبت به همه جاهای کشور به اینجا هم توجه شده اما انتظار بیشتری می‌رفت. حالا ان‌شاءالله که دولت یازدهم این کسری‌ها را جبران کند.

 

-مهمترین خواسته شما به عنوان نماینده مردم از دولت یازدهم چیست؟

مهمترین خواسته ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان و امید و انگیزه برای جوانان است. انتظار ما در درجه اول در حوزه انتخابیه توجه به تولید به ویژه در بخش کشاورزی است. شغل اصلی مردم ما کشاورزی است که در اقتصاد کشور و در امنیت غذایی تاثیر دارد.

 

-مهمترین تفاوت این بودجه با بودجه‌ سال‌های قبل در چیست؟

قدری واقع‌بینانه شده اما هنوز دقیقا در‌نیامده است ولی کلیاتش این است الان برای قضاوت زود است.

 

- آیا از عملکرد خودتان در ایفای وظایف نمایندگی راضی بوده‌اید؟

این‌که بنده از عملکرد خود در ایفای وظایف نمایندگی‌ راضی‌ام یا نه بایستی مردم حوزه انتخابیه‌ من نظر بدهند، ولی به‌هر حال من وظیفه‌ام را انجام می‌دهم و هیچ شغل دیگری جز شغل نمایندگی ندارم و تمام وقتم و برنامه‌هایم صرف امور نمایندگی و پیگیری مطالبات مردم حوزه انتخابیه‌ام است و خداوند بزرگ را شاکرم و از این روند کار راضی هستم و تا توان  دارم تلاش می‌کنم هم در چارچوب وظیفه قانونی و هم پیگیری مطالبات مردم در زمینه‌های مختلف به ویژه معیشت مردم، توجه به جوانان، توجه به ورزش، توجه به فرهنگ و توجه به مشکلات و تنگناهایی که امروز مردم دارند بکوشم، به‌ویژه در امر کشاورزی که بنده عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس هستم چرا که شغل اصلی مردم ما کشاورزی است، از همین‌رو به کمیسیون کشاورزی مراجعه کردم و صدای کشاورزان هستم در مجلس ان‌شاءالله.

Portal Administration 6.616211E-02 ITShomal.com