جمعه 31 شهريور 1396

تصویب حمایت صندوق توسعه ملی از طرح های گردشگری مازندران/پزشک خانواده مازندران کارایی نداشته است

توانستیم با همکاری مجلس واژه گردشگری را جزو موارد تخصیص منابع مالی از سوی صندوق توسعه ملی بگنجانیم افزود:این اقدام ظرفیت مناسبی را برای پیشرفت مازندران فراهم می آورد.

،حسین نیازآذری در جمع خبرنگاران در دفتر مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه اعضای مجمع همکاری خوبی درحل مشکلات استان با یکدیگر دارند گفت:مازندران علاوه بر قطب کشاورزی ،قطب گردشگری نیز است.
 
مازندران قطب گردشگری شد
 
نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانستیم با همکاری مجلس واژه گردشگری را جزو موارد تخصیص منابع مالی از سوی صندوق توسعه ملی بگنجانیم افزود:این اقدام ظرفیت مناسبی را برای پیشرفت مازندران فراهم می آورد.
 
وی تصریح کرد:استفاده از منابع صندوق توسعه ملی سالها پیش  نیز توسط دولت پیشنهاد شده بود که باعدم تایید صندوق روبرو شد.
 
تولید 950 تن برنج در مازندران / تامین 44 درصد از برنج کشور
 
نیازآذری با اشاره به اینکه پیشرفت بخش کشاورزی وتولید بیشتر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و پیروی از رهنمودهای مقام  معظم رهبری از اهداف نمایندگان می باشد افزود: درحال حاضر مازندران 950 تن برنج درسال تولید می کند  ونیاز به زیرساخت های مناسب درجهت افزایش تولید محصولات کشاورزی داریم.
 
نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی افزود:مازندران ظرفیت لازم برای تامین 44درصد از برنج کشور را دارد وبا رفع مشکلات حوزه کشاورزی مانند کمبودآب ،زهکشی اراضی این عمل امکان پذیراست.
 
وی گفت:درحال حاضر 72 نوع محصول کشاورزی دراستان تولید می شود که در 20 نوع محصول استراتژیک دارای رتبه هستیم.
 
ضرورت همکاری استاندار و جهاد کشاورزی برای جلوگیری از تغییر کاربری
 
نیازآذری با بیان اینکه زمین های کشاورزی از لحاظ مالکیت خصوصی هستند ولی بهره وری جمعی دارند گفت:لازم است با همکاری استاندار مازندران و سازمان جهادکشاورزی ،از تغییر کابری اراضی کشاورزی جلوگیری شود
 
نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرک های صنعتی مازندران پس از گذشت بیش از 10 سال از فعالیت آنها ،هنوز سند توسعه ندارند افزود:لازم است سرمایه گذاران را نسبت به ایجاد چنین سندی تشویق کنیم.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس برنقش آب در توسعه پایدار استان تاکید کرد و ادامه داد:وظیفه ذاتی وزارت نیرو حمایت ازمنابع آب و کمک به محیط زیست برای حمایت از بستر رودخانه ها است و قوه قضاییه نیز باید حامی مناسبی باشد.
 
ارائه طرح سند جامع آب به مجلس
 
وی افزود:درراستای حمایت از حریم رودخانه ها نیز طرح سند جامع آب را بزودی به مجلس ارایه می دهیم.
 
درخواست لغو  طرح پزشک خانواده در مازندران
 
 نیازآذری با اشاره به اینکه اجرای طرح پزشک خانواده دراستان مازندران نتیجه خوبی نداشته است افزود: این طرح کارآیی لازم رانداشته و از دولت خواستیم تا اجرای آن لغو شود.
 
وی با بیان اینکه مجلس توجه کافی به بخش سلامت در بودجه 93 داشته است گفت: 3میلیارد و 200  از محل هدفمندی یارانه ها به بیمه روستاییان کمک کرده است.
 
احداث بیمارستان جامع زنان
 
نماینده مردم بابل درمجلس شورای اسلامی به طرح احداث بیمارستان جامع زنان در زمان دولت گذشته از سوی نمایندگان استان اشاره کرد و گفت:مجوز بیمارستان از سوی خانم دستجردی "وزیر سابق بهداشت "داده شده که لازم است پیگیری لازم انجام شود.
 
وی وضعیت بهداشتی مازندران را مناسب ارزیابی کرد وادامه داد:درحال حاضر هزینه درمان خانواده ها بالاست که نیاز به چاره اندیشی دولت دراین زمینه است.
 
وی گفت:،مجلس ،دولت را الزام کرده است تا 10هزارمیلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها به بخش تولید اختصاص یابد.
Portal Administration 6.103516E-02 ITShomal.com