جمعه 31 شهريور 1396

بابل بیش ترین وقف را در سطح مازندران دارد

همراهی نمایندگان بابل با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در بازدید از بقاع متبرکه شهرستان بابل و قول مساعد حجت الاسلام محمدی در جهت بهبود وضعیت این اماکن شریف .

رئيس سازمان اوقاف و امورخيريه كشور در سفر به شهرستان بابل از بقاع متبركه اين شهرستان به اتفاق فرماندار و نمايندگان مردم اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي بازديد كرد.

حجت‌الاسلام علی محمدی در بازدید از امامزاده هفت تن و امامزاده عبدالله(ع) بابل با تبریک میلاد باسعادت حضرت زینب(س) اظهار داشت: هدف از این بازدید تقدیر از متولیان امامزادگان و بقاع متبرکه، بررسی مشکلات و دستور رفع آن است.

وی با اشاره به اینکه بودجه بازسازی بقاع و اماکن متبرکه از دو طریق بودجه دولتی و مشارکت‌های مردمی است، افزود: جای بسی خوشحالی است که مردم  گام‌های خوب و مثبتی برای احیای سنت حسنه وقف برداشتند.

محمدی با بیان اینکه شهرستان بابل بیشترین موقوفات مازندران را دارد، بیان داشت: بابل یکی از شهرهای شاخص کشور است که بیش از چهار دانگ آن وقف است.

رئیس سازمان  اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه احیای فرهنگ وقف مهم‌تر از وقف است، بیان داشت: متولیان اوقاف نسبت به فرهنگ‌سازی سنت حسنه وقف اقدام کنند.

محمدی با بیان اینکه احیای فرهنگ وقف در کشور آغاز شده و تاکنون اقدامات خوبی نیز انجام شده است از برگزاری پنجمین همایش وقف و رسانه در سراسر استان‌های کشور خبر داد.

وی در پايان خطاب به روسای اوقاف شهرها نسبت به اجاره مغازه‌ها با نرخ عادله تاکید کرد و افزود: مسئولان اوقاف باید ارتباط نزدیکی با موجران داشته و برای آنها تشریح کنند که تمام اجازه دریافتی صرف بقاع و اماکن متبرکه می‌شود.


       

 
 
Portal Administration 0.078125 ITShomal.com