سه شنبه 04 مهر 1396

20 هزار هکتار اراضی شالیزاری بابل سنددار می‌شود

بسیاری از کشاورزان برای دریافت تسهیلات بانکی به دلیل اینکه زمین‌های آنها دارای سند مالکیت نیست با مشکل مواجه می‌شوند که اجرای این طرح علاوه بر دریافت تسهیلات، در نوسازی و مکانیزاسیون کردن بخش کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی، افزایش تولید و سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی نقش موثری ایفا می‌کند.

حسین نیازآذری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: در نشست مشترک با رئیس سازمان امور اراضی کشور با توجه به قانون بودجه سال 93، نسبت به سنددار کردن اراضی کشاورزی و رفع اختلاف بین کشاورزان و منابع طبیعی تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه در راستای این توافق، 20 هزار هکتار از اراضی شالیزاری بابل سنددار می‌شوند، افزود: بسیاری از کشاورزان برای دریافت تسهیلات بانکی به دلیل اینکه زمین‌های آنها دارای سند مالکیت نیست با مشکل مواجه می‌شوند که اجرای این طرح علاوه بر دریافت تسهیلات، در نوسازی و مکانیزاسیون کردن بخش کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی، افزایش تولید و سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی نقش موثری ایفا می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بیان داشت: همچنین در توافقی که با سازمان امور اراضی کشور برای رفع اختلاف کشاورزان با منابع طبیعی به وجود آمد این طرح در راستای حمایت دامداران و افزایش تولید اجرایی می‌شود.

نیازآذری تصریح کرد: به منظور عملیاتی شدن این طرح و بررسی مشکل کشاورزان با منابع طبیعی به‌زودی، رئیس سازمان امور اراضی کشور به بابل سفر می‌کند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930201001277#sthash.PSMWf6Oc.dpuf
Portal Administration 6.640625E-02 ITShomal.com