پنجشنبه 30 شهريور 1396

مازندران در تامین آب مشکل دارد/ 15 خرداد شناسنامه نظام است

نماینده مردم بابل در مجلس، رفع نیاز آب منطقه را از مهم ترین دغدغه های مسئولان ونمایندگان برشمرد و اظهار داشت: مازندران سالانه 700 میلی متر باراندگی دارد، اما متاسفانه در بخش تامین آب شرب، کشاورزی وآب مورد نیاز صنعت دچار مشکل است.

حسین نیازآذری در نشست با خبرنگاران افزود: آبرسانی به شهرهای گروه الف راهکار مهم در کاهش کمبود آب است که هنوز  به سرانجام نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: از سال 91 با شروع مجلس نهم  از جمله کارهای زیربنایی که صورت گرفت  این بود که 40 میلیون متر مکعب آب یعنی یک ونیم مترمکعب در ثانیه در محل سد البرز آب را به شهر های گروه الف منتقل کنند.

نیازآذری عنوان کرد: فاصله این پروژه تا بابل  49 کیلومتر  بوده که لوله گذاری انجام شد ودر حال حاضر در کیلومتر 31 این پروژه هستیم.

این مسئول اذعان داشت: مازندران 240 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که 44 درصد برنج موردنیاز کشور را تامین می کند  که شهرستان بابل با داشتن 50 هزار هکتار زمین کشاورزی و22 هزار هکتار باغ نقش تعیین کننده ای  در تامین نیازهای غذایی کشوردارد.

نیازآذری افزود:  تغییر کاربری زمین های کشاورزی از مهم ترین معضلات بوده که باید با تعامل ومشارکت همه دستگاه های اجرایی از وقوع آن که تهدیدی برای کشاورزی منطقه است جلوگیری شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: از اقدامات خوب انجام گرفته در لایحه بودجه 93 تصویب طرح سد سجادرود در مجلس است که با احداث آن مشکل آب شرب،آب کشاورزی وآب صنعت مناطق بندپی غربی،بندپی شرقی،گتاب وبخش مرکزی مرتفع می گردد.

نیازآذری از احداث مجتمع فرهنگی ورزشی 12 هزار نفری در بابل خبر داد و متذکر شد: این مجتمع  که به تصویب  وزیر ورزش رسیده در زمینی به مساحت 10 هکتار در منطقه حیدر کلا بابل احداث می شود.

وی به مشکل زیست محیطی مازندران اشاره کرد وگفت: مازندران از نظر زیست محیطی هم در دفع  زباله وهم جمع آوری فاضلاب خانگی دچار چالش است که باید در جهت رفع آن اقدام شود.

15 خرداد شناسنامه نظام است

وی با گرامیداشت سالگرد قیام 15 خرداد اظهار داشت: نباید 15 خرداد 42 از ذهنها پاک شود زیرا 15 خرداد شناسنامه نظام بوده و باید گرامی داشته شود.

وی با اشاره به اینکه این نشست به مناسبت سومین سال آغاز مجلس سوم شکل گرفت بیان داشت: امروزه با تعاملی که بین مسئولان نظام  و مردم ایجاد شده شرایطی مهیا  کرده  که شاهد توسعه کشور باشیم.

نیاز آذری تصریح کرد: مجلس سنگر دفاع از حقوق ملت است، باید این سنگر  که پیش برنده  آرمان انقلاب  است حفظ شود.

این مسئول اذعان داشت: در طول  این دو سال  213 جلسه علنی در مجلس برگزار شد که سرلوحه کار بنده در این مدت انضباط کاری وحضور در کمیسیون های  مختلف برای پیگیری مطالبات مردم بود.

Portal Administration 0.0625 ITShomal.com