جمعه 31 شهريور 1396

باید از خود تحریمی جلوگیری کنیم / جوانان به فکر پشت میز نشستن در ادارات نباشند

به گزارش خبرنگار مهر، حسین نیازآذری بعد ازظهر سه شنبه همزمان با روز صنعت و معدن به همراه فعالان تولیدی در بازدید از اداره صنعت ،معدن و تجارت بابل اظهار داشت: اقدامات بزرگ برای مردان بزرگی است که از سختی‌های مسیر نمی‌هراسند.

وی عرصه تولید را عرصه ایثارگری برشمرد و گفت: با وجود واقف بودن به تنگناهای عرصه تولید اما به عنوان ایرانی اهل منطق و عمل هرگز میدان را خالی نخواهیم گذاشت تا محل جولان مستکبران شود.
 
نیازآذری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب برون رفت از مشکلات اقتصادی را توجه به اقتصاد مقاومتی دانستند که این مهم محقق نخواهد شد مگر اینکه تولیدکنندکان وارد عرصه تولید شوند وراه را برای عرضه محصولات خارجی ببندند.
 
این مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات و تحریم های موجود به خود ما برمی‌گردد ،تصریح کرد : نباید دست به خود زنی زده و خود خود را تحریم کنیم بلکه باید جلوی هر نوع تحریم داخلی در کشور گرفته شود.
 
نماینده مردم بابل در مجلس با تاکید بر اینکه باید جلوی بخشنامه‌های مزاحم در مجلس گرفته شود ،اذعان داشت: نباید انتظار داشت طی  یکی دوسال با پروژه اقتصاد مقاومتی مشکل  اقتصادی کشور حل شود بلکه باید فرهنگ کار و چگونه کار کردن را بومی کرد.
 
نیازآذری نخستین گام برای خودکفائی را توجه به سرمایه ملی برشمرد وتصریح کرد : ایران از لحاظ داشتن پتانسیل عظیم دربخش نیروی انسانی مستعد و کارآمد زبانزد جهان است ومی‌تواند از این سرمایه ملی  وغنی در زمینه‌های مختلف بهره برد.
 
وی با تاکید بر اینکه وظیفه نماینده ایجاد شغل نیست ،افزود: مهم‌ترین وظیفه نماینده فراهم نمودن زیرساخت‌ها بوده که باید توسط دولت اجرایی شود.
 
این مسئول با اشاره به اینکه هنوزکار کردن در کشور ما بومی و فرهنگ سازی نشده اذعان داشت: هنوز این فرهنگ غلط  که باید پشت میز نشین ادارت باشند در بین جوانان ما وجود دارد در حالی که تنها راه  توسعه کشور رونق کسب کار در بازار است.
 
نیازآذری دیدگاه ادارات را نسبت به تولیدکنندگان نامناسب برشمرد واظهار داشت : تفکر ادارات ما هنوز مناسب نبوده و گاهی اوقات سخت گیری‌های زیاد ،تولید کننده را از کار پشیمان می‌کند ، باید مسیر را هموار کرد و به برند تجارت بابل توجه ویژه شود.
 
وی با اشاره به اینکه بابل دارای شاخص های مختلفی به خصوص در زمینه تجارت است ،افزود: چون تولید کنندگان وصنعتگران  قانون را از نزدیک لمس می کنند به خوبی می‌توانند نواقص آن را به ما انتقال دهند تا در تصویب و اصلاح بخشنامه‌ها وقوانین جدید لحاظ شود.
 
نماینده مردم بابل در مجلس با بیان اینکه مازندران فاقد پایانه صادراتی است، گفت: همچنین شهرستان بابل فاقد نمایشگاه برای به نمایش گذاشتن دستاوردهای توانمندی‌های تولیدی است که باید مدیریت شود.
 
وی به استقرار اتاق بازرگانی در بابل تاکید کرد و افزود: تاسیس شعبه بانک صنعت و معدن در بابل امری ضروری است.

 

 

 

Portal Administration 5.102539E-02 ITShomal.com