شنبه 01 مهر 1396

قیمت نرخ برنج تضمینی اصلاح شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار اصلاح نرخ تضمینی برنج شد

 

حسین نیازآذری در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار اصلاح نرخ تضمینی برنج مازندران شد.

وی در این نامه بیان داشت: با توجه به عدم تغییر نرخ برنج در سال گذشته بین هزینه‌های تولید و درآمد کشاورزان توازن برقرار نشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در این نامه تصریح کرد: با توجه به اینکه به احتمال قوی خرید تضمینی در سال‎جاری در دستور کار دولت قرار ندارد و در سالی که توسط مقام معظم رهبری، سال اقتصاد مقاومتی مزین شده و تاکید دولت هم بر حمایت از تولیدات داخلی است، اصلاح قیمت توسط هیئت دولت برای حمایت از کشاورزان با قیمت 45 هزار ریال برای هر کیلوگرم در نظر گرفته شود.

تنها نماینده مازندران در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: از آنجایی که فصل برداشت برنج پرمحصول در مازندران از نیمه اول مرداد ماه شروع می‌شود و در حال حاضر هم قیمت برنج پرمحصول گروه یک در بازار با لحاظ هزینه‌های تولید به تناسب کیفیت هر کیلوگرم بین 35 هزار تا 38 هزار ریال است اگر  قیمت تضمینی برنج که برای سال‌جاری در شهریور 92 تصویب و ابلاغ شده( گروه یک) از قیمت هر کیلوگرم 27 هزار ریال اصلاح نشود، بین هزینه‌های تولید و درآمد کشاورزان توازن برقرار نمی‌شود.

- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930501001160#sthash.Dx9ELErg.dpuf

حسین نیازآذری در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار اصلاح نرخ تضمینی برنج مازندران شد.

وی در این نامه بیان داشت: با توجه به عدم تغییر نرخ برنج در سال گذشته بین هزینه‌های تولید و درآمد کشاورزان توازن برقرار نشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در این نامه تصریح کرد: با توجه به اینکه به احتمال قوی خرید تضمینی در سال‎جاری در دستور کار دولت قرار ندارد و در سالی که توسط مقام معظم رهبری، سال اقتصاد مقاومتی مزین شده و تاکید دولت هم بر حمایت از تولیدات داخلی است، اصلاح قیمت توسط هیئت دولت برای حمایت از کشاورزان با قیمت 45 هزار ریال برای هر کیلوگرم در نظر گرفته شود.

تنها نماینده مازندران در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: از آنجایی که فصل برداشت برنج پرمحصول در مازندران از نیمه اول مرداد ماه شروع می‌شود و در حال حاضر هم قیمت برنج پرمحصول گروه یک در بازار با لحاظ هزینه‌های تولید به تناسب کیفیت هر کیلوگرم بین 35 هزار تا 38 هزار ریال است اگر  قیمت تضمینی برنج که برای سال‌جاری در شهریور 92 تصویب و ابلاغ شده( گروه یک) از قیمت هر کیلوگرم 27 هزار ریال اصلاح نشود، بین هزینه‌های تولید و درآمد کشاورزان توازن برقرار نمی‌شود.

 


Portal Administration 0.03125 ITShomal.com