شنبه 01 مهر 1396

نیازآذری: قیمت خرید تضمینی برنج برای کشاورزان مقرون به صرفه نیست

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر ایجاد کمک های حمایتی ویژه دولت به بخش کشاورزی استان های شمالی، گفت: قیمت خرید تضمینی برنج برای کشاورزان مقرون به صرفه نیست.

نسخه قابل چاپ

حسین نیازآذری در حاشیه بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در دهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری های مازندران در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در ساری با تبریک روز خبرنگار به فعالان رسانه ای استان، اظهار کرد: تجلیل از خبرنگاران نباید متعلق به مناسبت خاصی باشد، بلکه باید مقام این حرفه ای ها همواره پاسداشته شود.

وی افزود: مردم نیازمند جایگاه ویژه رسانه ها بوده و تلاش حرفه ای رسانه ها باید به نحو شایسته ای در جامعه ارج نهاده شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مازندران قطب کشاورزی کشور بوده و باید توجه ویژه ای از سوی دولت به کشاورزان استان شود، تصریح کرد: در کمیسیون کشاورزی با وزرای صنعت، معدن، تجارت و وزیر جهادکشاورزی جلساتی برگزار تا جلوی واردات برنج در فصل برداشت محصول گرفته شود.

نیازآذری با بیان اینکه توجه به کشاورزی شمال باید جدی گرفته شود، چرا که قیمت تمام شده برنج با فروش آن همخوانی ندارد، افزود: برای حمایت از تولید ملی باید از  تولیدکننده حمایت و جلوی واردات برنج در فصل برداشت گرفته شود.

وی با اعلام اینکه قیمت چهار هزار تومان ارقام پرمحصول برنج برای کشاورزان استان مقرون به صرفه نیست، تصریح کرد: دولت باید نسبت به افزایش قیمت خرید تضمینی برنج از کشاورزان بازنگری کند.

این عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: انتظار می رود دولت در این راستا اهتمام بیشتری نسبت به کشاورزی استان کند و قانون مناسبی برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در بافت کشاورزی صورت دهد.

 

 

Portal Administration 0.03125 ITShomal.com