سه شنبه 04 مهر 1396

اقتصاد کشور نباید بانک‌محور باشد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید سند راهبردی صنعت و معدن ساماندهی شود گفت: نباید اقتصاد کشور بانک‌محور باشد.
حسین نیازآذری در حاشیه برگزاری نهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر مازندران در بابل اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره بیان این واقعیت مهم است که «ما می‌توانیم».
وی افزود: نقش‌آفرینی ملت ایران طی 35 سال انقلاب بر کسی پوشیده نیست، امروزه علی‌رغم چالش‌های موجود این جشنواره شکل گرفت تا اثبات کنیم ما مردان خدمت هستیم و ایرانیان می‌توانند برای رشد و اعتلای کشور اسلامی در میادین مختلف نقش‌آفرینی کنند.
وی با تاکید بر عملیاتی کردن منویات رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، بیان داشت: ما قادر و توانمند هستیم زیرا از نیروی انسانی کارآمدی برخورداریم که می‌تواند ما را در مسیر توسعه حرکت دهد و دشمنان را ناامید کند.
نیازآذری تصریح کرد: این نظام متعلق به همه ملت ایران است و این اصل سبب شکوفایی کشور در عرصه‌های مختلف در مجامع بین‌المللی شده است.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از تهیه بسته اقتصادی خروج از رکود در فضای کسب و کار از سوی دولت خبر داد و اظهار داشت: این لایحه تقدیم مجلس شده است و منتظر تصویب آن هستیم.
این مسئول به مهم‌ترین فاکتور کاربردی در خروج از رکود اقتصادی اشاره کرد و گفت: برای دست‌یابی به این مهم باید مهار تورم، ثبات نرخ ارز در اقتصاد مقاومتی  و ایجاد آرامش در جامعه به دور از تنش در دستور کار قرار گیرد.
نیازآذری عنوان کرد: تولیدکنندگان و کارفرمایان مدیران اصلی عرصه کار و خدمت هستند که با نگاه بسیجی برای خروج از چالش‌های جامعه گام بر می‌دارند.
وی با اشاره به اینکه باید سند راهبردی صنعت و معدن ساماندهی شود، اذعان داشت: نباید اقتصاد کشور بانک‌محور باشد، امروزه بانک‌ها بنگاه‌داری می‌کنند، باید بازار سرمایه جایگاه خود را پیدا کند و به امنیت اقتصادی توجه شود.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی به انعطاف‌پذیری سیاست‌های پولی کشور تاکید کرد و گفت: رفع موانع صادرات غیر نفتی مورد توجه قرار گیرد.
وی دستیابی به اقتصاد مقاومتی را توجه به تولید، صنعت، کشاورزی و معدن برشمرد و اظهار داشت: وزارت کار و تعاون زنجیره تولید در قالب تعاونی‌ها را شکل داده که باید مدیریت شود.
Portal Administration 7.421875E-02 ITShomal.com