شنبه 01 مهر 1396

بازدید نیازآذری از خبرگزاری فارس/توجه به زیرساخت‌های کشاورزی مازندران

 حسین نیازآذری صبح امروز در بازدید از دفتر سرپرستی خبرگزاری فارس مازندران در ساری اظهار داشت: مازندران استان خاص و ویژه از نظر تامین امنیت غذایی است و در این زمینه نقش ویژه دارد.

وی با اشاره به تولید 72 نوع محصول کشاورزی و باغی متنوع در مازندران، گفت: توجه به زیرساخت‌های بخش کشاورزی در مازندران ضروری است.

نیازآذری با بیان اینکه مجلس با توجه به اسناد بالادستی و به استناد تبصره 11 قانون بودجه سال 93 توجه جدی به کشاورزی دارد، افزود: توجه به مکانیزاسیون کشاورزی، برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی، جاده بین مزارع برای انتقال تولید به بازار، دامپروری، آبزی‌پروری و ... در این زمینه بوده و ظرفیت خوبی در بودجه امسال لحاظ شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امسال به لحاظ شرایط خوب آب و هوایی از تولید خوبی به‌ویژه در زمینه برنج برخوردار هستیم، ادامه‌ داد: امسال شاهد پر شدن انبارهای برنج از دسترنج کشاورزان هستیم.

وی با بیان اینکه نگرانی‌هایی در زمینه خریداری نشدن تولیدات کشاورزی وجود داشت،افزود: سه ماه قبل، طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور، بحث خرید تضمینی و توجه به مقوله کشاورزی را به کمیسیون کشاورزی هم گوشزد کردیم.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز شاهد خرید توافقی محصولات کشاورزی در بخش برنج هستیم، گفت: این مسئله به عنوان مصوبه دولت در اختیار مدیران اجرایی قرار گرفت و شرایط بازار و کسب و کار در این بخش رونق می‌یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مرکز توسعه و پژوهش‌ها را در دفتر کار خود در شهرستان بابل راه‌اندازی کردم، افزود: این مرکز با استقبال خوب شهروندان و به ویژه نخبگان مواجه شد.

نیازآذری با اشاره به اینکه در دوران انتخابات شعاری را با این عنوان که برای پیشرفت و توسعه بابل هیچ بن‌بستی وجود ندارد، یا راهی خواهیم ساخت و یا راهی خواهیم یافت، ادامه‌ داد: اکنون این شعار را برای مازندران باید عملیاتی کنیم و پیدا کردن مسیر توسعه در سایه همبستگی و همدلی میسر است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان‌کرد: امروز اگر عنوان "همه با هم" را تمرین کنیم قدم ارزشمندی برای پیشرفت مازندران برداشته‌ایم.

وی درباره عملکرد استاندار مازندران در یک سال اخیر، اظهار داشت: استاندار مازندران فردی پیگیر در راستای خدمت به مردم است و حضور خوب و جدی در عرصه‌های مختلف دارد.

نیازآذری با اشاره به اینکه مازندران چالش‌ها و مشکلات فراوانی دارد، افزود: رویکرد مجموعه استانداری رویکردی خوب و با شتاب مثبت و نگرش توجه به مردم است.

وی با بیان اینکه استاندار برای پروژه‌های مهم و اساسی استان دارای برنامه و هدف است و اگر همین روند را ادامه دهند شاهد رشد و توسعه استان خواهیم بود، گفت: همه دارای نقاط ضعف و قوت هستیم اما نقاط قوت دولت در مازندران در زمینه خدمت به مردم را بیشتر شاهد هستیم.

نیازآذری درباره مشکل پسماند شهرستان بابل با اشاره به اینکه پسماند مشکل کشور و به‌ویژه نوار شمالی کشور است، تصریح‌ کرد: این طلای کثیف می‌تواند با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا به کالای ارزشمند تبدیل شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بابل هم در زمینه زباله جدای از دیگر شهرهای مازندران نیست، ادامه داد: منطقه زیبایی که می‌توانست در راستای صنعت گردشگری استفاده شود به دلیل تصمیم مسئولان وقت به عنوان مرکز دفن بهداشتی زباله انتخاب شد.

نیازآذری با اعلام اینکه همه شهرداری‌های مازندران باید از تکنولوژی روز برای پسماند استفاده کنند، گفت: در راستای توجه به محیط زیست به وزیر کشور تذکر داده بودم و معاونان وزیر کشور در بازدید از منطقه دفن زباله شهرستان بابل، یک میلیارد تومان برای بهبود وضعیت زباله این شهرستان کمک کردند و در نهایت باید به دنبال کار اصولی برای پسماند باشیم.

وی با بیان اینکه در قالب کمپوست و زباله‌سوز مدرن و تولید انرژی از زباله این مسئله را پیگیری می‌کنیم، بیان داشت: نسبت به موضوع زباله ساکت نیستیم و حساس هستیم.

نیازآذری درباره دخالت برخی نمایندگان در عزل و نصب‌ها، گفت: عزل و نصب از اختیارات دولت است که می‌تواند تیم و افراد مورد نیاز را برای خدمت به مردم در اختیار داشته باشد.

وی با بیان اینکه مردم مطالبات خود را از نمایندگان دارند، اظهار داشت: اگر در عزل و نصب‌ها از ما مشاوره بخواهند به دنبال افرادی هستیم که کارایی لازم را برای انجام مطالبات مردم داشته باشند.

نیازآذری با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه مجلس در راس امور است، خاطرنشان‌ کرد: نقش و جایگاه مجلس در کشور ویژه است و همه باید به در راس امور بودن مجلس احترام بگذاریم و عزل و نصب باید در درجه‌های آخر کار باشد.

وی با بیان اینکه مدیر باید کارایی لازم را داشته باشد حتی اگر آن فرد مخالف من باشد اما به مطالبات مردم پاسخ دهد، گفت: عزل و نصب در استان‌ها از اختیارات استاندار است و اگر از ما مشورت بخواهند از آنها تشکر می‌کنیم.

Portal Administration 3.515625E-02 ITShomal.com