سه شنبه 04 مهر 1396

دولت و مجلس برای توسعه توریسم در مازندران اهتمام کنند

نماینده مردم بابل در مجلس درپایان تاکید کرد: البته همواره در ادوار مختلف اقداماتی در این زمینه در استان مازندران انجام شده ولی توریسم در مازندران نیازمند توجه بیشتری است تا مردم بیشتر از آن بهره مند شوند.

نماینده مردم بابل در مجلس خواستار اهتمام دولت، مجلس و سازمان میراث فرهنگی برای توسعه توریسم در مازندران شد.

 

حسین نیاز آذری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی شمال نیوز اظهار کرد: استان مازندران هم به مثابه دیگر استانهای کشور دارای ویژگی های خاصی هم از نظر آثار تاریخی و هم مواهب طبیعی است. البته استان مازندران از نظر مواهب الهی مثل دریا، جنگل و کوههای زیبا از ویژگی های منحصربه فردی برخوردار است و می تواند به عنوان قطب ویژه صنعت گردشگری و توریسم در کشور جایگاهی را دارا باشد.

وی افزود: با این وجود مازندران از نظر زیرساخت های اصلی گردشگری ضعف ها و مشکلاتی دارد که باید با نگاه ملی به دنبال حل این مشکلات بود. چرا که مازندران متعلق به 75 میلیون ایرانی است و به همین تناسب باید امکانات و زیرساختهایی مثل راه، آب، برق، گاز، هتل و امکانات رفاهی را برای مردم فراهم کرده باشیم تا مردم خاطرات خوبی از سفر به استان مازندران را به یاد بسپارند.

 

این عضو مجمع نمایندگان استان مازندران همچنین خاطرنشان کرد: در تعطیلات امسال مردم برای استفاده از مواهب طبیعی مازندران بعضی حدود 14 تا 20 ساعت در جاده ها ماندند و در یک آمار هم 24 میلیون نفر برای گذراندن اوقات فراغتشان در مازندران ساکن شدند اما استان ما به لحاظ زیرساختها این گنجایش و ظرفیت را ندارد.

نیازآذری خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم دولت، مجلس و به ویژه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری توجه ویژه ای به فراهم کردن زیرساختهای استان مازندران برای توسعه توریسم داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم وجود مدیریت واحد برای توجه به زیرساخت های گردشگری در مازندران گفت: در مجلس سازمانی برای ساماندهی دریا و سواحل در مجلس تصویب شد اما هنوز در دولت به مرحله اجرا درنیامده است. همچنین امکانات و زیرساختهای لازم برای استفاده از جنگل و مواهب طبیعی وجود ندارد لذا می طلبد در دولت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یا نماینده عالی دولت در استانها که همان استانداران هستند مدیریت واحد و سیستم یکپارچه ای شکل بگیرد تا از امکانات کشور برای توجه به این مهم استفاده شود.

نماینده مردم بابل در مجلس درپایان تاکید کرد: البته همواره در ادوار مختلف اقداماتی در این زمینه در استان مازندران انجام شده ولی توریسم در مازندران نیازمند توجه بیشتری است تا مردم بیشتر از آن بهره مند شوند.

Portal Administration 7.421875E-02 ITShomal.com