جمعه 31 شهريور 1396

واگذاری منزل «مرحوم توکل» به انجمن بیماران سرطانی

حسین نیازآذری امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه با تسلیت ایام عزای سالار شهیدان، اظهار داشت: محرم یادآور رشادت‌ها و مظلومیت حسین (ع) و یارانش به عنوان حقیقت امکان‌ناپذیر در تاریخ بشری است.

وی افزود: وقایع و حوادث متعددی در تاریخ به ثبت رسیده اما هیچ واقعه و حادثه‌ای عظیم‌تر از نهضت عاشورا مشاهده نشد، عاشورا برای جامعه تشیع از اهمیت ویژه برخوردار بوده و هر سال باشکوه‌تر، منظم‌تر و با بصیرت‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ عاشورا برای کسب معرفت است، بیان داشت: با درسی که از وفا، صمیمیت، رشادت و انتقال آموزه‌های عاشورا می‌آموزیم می‌توانیم برای نظام طراحی درست داشته باشیم.

نیازآذری اضافه کرد: آنچه نظام ما را بسان دژ محکم بیمه کرد، پیروی از ولایت فقیه و استمرار حرکت انبیاء است و همین امر سبب شد کشور ما به عنوان وزنه مهمی در عرصه بین‌المللی مطرح باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت برای رفع دغدغه اشتغال باید ضمن کنترل تورم، کشور را از رکود خارج کند، خاطرنشان کرد: باید نگرش جامعه را نسبت به اشتغال تغییر دهیم و فرهنگ پشت میزنشینی را از بین ببریم.

نماینده مردم بابل در مجلس از ارائه بسته خارج از رکود به مجلس از سوی دولت خبر داد و اظهار داشت: دولت با ارائه این بسته به مجلس سعی در اصلاح قوانین مورد نیاز دارد، ضمن اینکه در لوای این بسته بخشنامه‌های مزاحم حذف و موارد ضروری مورد توجه قرار گرفته و به توسعه بخش خصوصی توجه جدی می‏شود. 

این مسئول با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از آموزه‌های دینی است که باید مورد توجه قرار گیرد،گفت: مجلس برای قانونمند کردن مسئله امر به معروف و نهی از منکر لایحه‌ای را با عنوان کمیسیون فرهنگی وارد مجلس کرد تا در صحن علنی مجلس قانون ضابطه‌مند تصویب کند، باید توجه شود امر به معروف تنها برای پوشش نامناسب نیست و همه مدیران دستگاه‌های اداری،بازاریان و کسبه نیز در بخش‌های مختلف نیازمند هدایت هستند.

نیاز آذری در ادامه گفت: وارثان مرحوم خانواده توکل که چندی قبل به قتل رسیدند منزل وی را به ارزش 2 میلیارد تومان به انجمن بیماران سرطانی اهدا کردند تا برای امور فرا درمانی کودکان سرطانی به کار گرفته شود تا به یاد دو کودک مرحوم توکل، کودکان زیادی نجات یابند.

وی تصریح کرد: مصوب شد با قرار گرفتن این منزل مسکونی در اختیار انجمن، به هیچ عنوان قابل تغییر کاربری و فروش نخواهد بود و به اسم شهرستان ثبت شده است که 23 آبان افتتاح می‎شود.

نماینده مردم بابل در مجلس عنوان داشت: این بیمارستان به عنوان قطب درمانی کودکان سرطانی شمال کشور است و به کمک وزارت بهداشت تجهیز می‏شود.

به گزارش فارس، چهار سال پیش چهار نفر از اعضای خانواده توکل توسط دو نفر به قتل رسیده بودند.

حکم اعلام قاتلان نیز مهرماه سال گذشته اجرا شد.

Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com