شنبه 01 مهر 1396

شهرداری وشورای اسلامی شهربابل به دغدغه های خبرنگاران پاسخگو باشند

حسین نیازآذری' روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: در نظام اسلامی همه باید پاسخگوی دغدغه ها و سوالات مردم و خبرنگاران بعنوان نمایندگان افکار عمومی باشند.

وی اظهارداشت: از اینکه تعدادی از جوانان شهر بابل در مجموعه شهرداری مشغول به کار شدند، گام مثبتی است اما نحوه جذب این نیروها و اطلاع رسانی آن برای افکار عمومی یک ضرورت است.

وی ادامه داد: درباره عدم برگزاری نشست خبری اعضای شورای شهر بابل، نامه ای به فرماندار بابل ارجاع شد اما تاکنون اقدامی صورت نگرفت.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری به منطقه ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی با توجه به نزدیکی بابل به دریای بابلسر و بندر فریدونکنار یک ضرورت است .

وی ادامه داد: اخیرا نامه ای به رییس مناطق آزاد کشور ارائه شد که براساس آن شهرهای فریدونکنار، بابلسر و بابل به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شود.

وی بابیان اینکه بندر فریدونکنار تا شعاع 60 کیلومتر می تواند توسعه یابد؛ اظهارداشت: باید با پیگیری های متعدد این طرح محقق شود و همچنان دو نماینده بابل و یک نماینده بابلسر این موضوع را مورد پیگیری جدی قرار خواهیم داد.

وی همچنین به راههای توسعه کشور اشاره کرد و گفت: دولت در بودجه سال 94 مقرر کرد که سه درصد از درآمد نفت برای مناطق کمتر توسعه یافته هزینه کند.

نیازآذری ادامه داد: این سه درصد برای توسعه آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، طرح هادی و دیگر موراد می باشد.

وی ایجاد ظرفیت های اقتصادی را برای ایجاد اشتغال در جامعه یک ضرورت خواند و گفت: اجرای طرح های جدید اقتصادی می تواند نقش مهمی را در رفع مشکلات جامعه ایجاد کند.

وی به کشاورزی نیز اشاره ای داشت و بیان کرد: تقویت بخش کشاورزی ، در تامین امنیت غذایی موثر است لذا خرید ارقام کم محصول برای اولین بار امسال در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه مورد استقبال قرار گرفته است.
Portal Administration 0.0625 ITShomal.com