جمعه 31 شهريور 1396

در حاشیه کلنگ زنی تصفیه خانه بابل/ عضو کمیسیون آب و کشاورزی مزایای این پروژه را تشریح کرد

با بهرهبرداری از این طرح ، تصفیه آب از محل سد البرز به فاصله 49 کیلومتر با لوله‌های یک‌هزار و 200 و یک‌هزار و 100 میلی‌متری انجام می‌شود.

این تصفیه‌خانه با ظرفیت پمپاژ 5/1 متر مکعب بر ثانیه فعال می‌شود که مخزنی 20 هزار متر مکعبی در بابل و 2 هزار متر مکعبی در مرزی‌کلا این تصفیه‌خانه را پشتیبانی خواهد کرد.

براي احداث این تصفیه‌خانه اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان مورد نياز مي باشد

حسین نیازآذری بعد از ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شمال کشور در بابل، اظهار داشت: مازندران با وجود 700 میلی‌لیتر باران با کمبود آب شرب مواجه است.

وی افزود: در بابل با کمبود 600 لیتر آب در ثانیه مواجه بودیم که با پیگیری و تدابیر اتخاذ شده تا حدودی مشکل رفع شد اما هنوز با کمبود 300 لیتر آب در ثانیه مواجه هستیم که باید حل شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمان اجرایی این تصفیه‌خانه دو سال است، بیان داشت: در فاصله این دو سال باید طرح‌های زود‌بازده به بهره‌برداری برسد.

نیازآذری خاطرنشان کرد: باید هزینه‌ای برای احداث تصفیه‌خانه جدید تخصیص یابد تا کمبود آب شرب منطقه حل شود.

این مسئول تصریح کرد: مردم بخش بابل‌کنار و روستاهای مسیر گنج‌افروز، مطالباتی دارند که باید به این نیازمندی‌ها توجه جدی شده و راهکار مناسبی برای حل آن ارائه شود. 

وی افزود: پیشنهاد دولت برای این تصفیه‌خانه در لایحه بودجه سال 92 و 93 مبلغ 11 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده که در صحن مجلس به 39 میلیارد تومان افزایش یافت و در سال 94 این مبلغ به 44 میلیارد تومان رسید که امیدواریم 100 درصد اعتبارات تخصیص یابد.

 

 

Portal Administration 6.713867E-02 ITShomal.com